Яка відповідь є правильною?

  • 800–2000 МО/д з жовтня по квітень
  • 400–800 МО/д з жовтня по квітень
  • 1000–2000 МО/д протягом року
  • 800–2000 МО/д протягом року

Дефіцит вітаміну D: діагностика, профілактика та лікування

За останні десятиліття велика увага була приділена дефіциту вітаміну D і його впливу на здоров’я людини. Вітамін D виконує багато важливих функцій в організмі, включаючи підтримку здоров’я кісткової тканини, імунної системи та діяльності м’язів.

Діагностика дефіциту вітаміну D може бути проведена шляхом вимірювання рівня 25-гідроксивітаміну D у крові. Згідно з Консенсусом українських експертів, оптимальний рівень вітаміну D в крові повинен бути не менше 30 нг/мл.

Щодо профілактики та лікування дефіциту вітаміну D, ключовою точкою є прийом додаткових препаратів холекальциферолу. Серед здорових осіб дорослого віку без наявності захворювань та станів, які впливають на метаболізм вітаміну D, рекомендована профілактична доза холекальциферолу може бути в діапазоні 800–2000 МО/д з жовтня по квітень.

Цей варіант рекомендацій виправданий тим, що взимку люди стикаються з меншою кількістю сонячного випромінювання, що обмежує природний синтез вітаміну D в шкірі. Таким чином, прийом додаткових препаратів у вищеназваному діапазоні може допомогти підтримувати оптимальний рівень вітаміну D в організмі.

Отже, оптимальною профілактичною дозою холекальциферолу для здорових осіб дорослого віку без особливих проблем з метаболізмом вітаміну D буде 800–2000 МО/д з жовтня по квітень.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *