Яка відповідь є правильною?

  • 800–2000 МО/д протягом року
  • 800–2000 МО/д з жовтня по квітень
  • 400–800 МО/д з жовтня по квітень
  • 1000–2000 МО/д протягом року

Профілактика та лікування дефіциту вітаміну D

Дефіцит вітаміну D є досить поширеним явищем серед населення, особливо серед людей літнього віку, іммобілізованих осіб та тих, хто перебуває під час тривалої госпіталізації з обмеженням функціональної активності. Згідно Консенсусу українських експертів щодо діагностики, профілактики та лікування дефіциту вітаміну D у 2023 році, рекомендована профілактична доза холекальциферолу для цієї категорії осіб складає 800–2000 МО/д протягом року.

Важливо зазначити, що саме в країнах з помірним кліматом, до яких відноситься і Україна, дефіцит вітаміну D може бути поширенішим через недостатнє сонячне випромінювання, особливо взимку. Тому важливо надавати увагу профілактиці та лікуванню цього дефіциту у вказаних категоріях осіб.

800–2000 МО/д протягом року – це оптимальна доза для забезпечення достатнього рівня вітаміну D в організмі у вказаних групах осіб. Враховуючи активність вітаміну D в регулюванні обміну кальцію та фосфору, а також його вплив на роботу імунної системи та процеси вуглеводного обміну, важливо забезпечувати його необхідну кількість для збереження здоров’я.

Таким чином, відповідно до Консенсусу українських експертів, найбільш оптимальною та правильною профілактичною дозою холекальциферолу для осіб літнього віку, іммобілізованих осіб та осіб під час тривалої госпіталізації з обмеженням функціональної активності є 800–2000 МО/д протягом року.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *