Яка відповідь є правильною?

  • 4000 МО/д
  • 7000-10 000 МО/д
  • 4000-7000 МО/д
  • 6000 МО/д

Дефіцит вітаміну D: оптимальна доза холекальциферолу

Дефіцит вітаміну D є досить поширеною проблемою у сучасному суспільстві, особливо серед людей, які живуть в країнах з помірним кліматом, де недостатньо сонячного випромінювання. Цей вітамін відіграє важливу роль у забезпеченні нормального функціонування організму, в тому числі в утриманні здоров’я кісткової тканини, зміцненні імунної системи та підтримці функцій серцево-судинної системи.

Згідно з Консенсусом українських експертів щодо діагностики, профілактики та лікування дефіциту вітаміну D (2023), особам без наявності захворювань та станів, які впливають на метаболізм вітаміну D в організмі, рекомендована доза холекальциферолу складає 4000 МО/д.

Хоча існують різні точки зору щодо оптимальної дози вітаміну D, багато досліджень підтверджують, що доза 4000 МО/д дозволяє досягти необхідного рівня вітаміну D в крові, щоб уникнути його дефіциту. Ця доза вважається безпечною для більшості людей і не пов’язана з ризиком передозування.

Щодо інших варіантів відповіді, діапазон дози 7000-10 000 МО/д може бути занадто великим для осіб без захворювань, тому його використання потребує обов’язкового консультування лікаря. Діапазон 4000-7000 МО/д також може бути ефективним, проте рекомендована доза 4000 МО/д є меншим ризикованим варіантом і однозначно більш безпечною для вживання у звичайних умовах.

Отже, оптимальна доза холекальциферолу для осіб без наявності захворювань та станів, які впливають на метаболізм вітаміну D, з діагностованим його дефіцитом, становить 4000 МО/д.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *