Яка відповідь є правильною?

  • права стегнова кістка
  • поперековий відділ хребта
  • поперековий відділ хребта та стегнові кістки
  • \u003cb\u003eЯкі ділянки\nскелета слід використовувати для вимірювання МЩКТ для діагностики остеопорозу (ISCD 2023)?\u003c/b\u003e\u003cbr\u003e

Вимірювання МЩКТ для діагностики остеопорозу

Остеопороз — це захворювання скелету, яке характеризується зниженням щільності кісткової тканини та збільшенням ризику переломів. Для діагностики остеопорозу використовують метод мінеральної кісткової томографії (МЩКТ), який дозволяє оцінити щільність кісткової тканини та ризик перелому.

Згідно зі стандартами Міжнародного товариства клінічної денситометрії (ISCD) 2023, для вимірювання МЩКТ для діагностики остеопорозу рекомендується використовувати поперековий відділ хребта та стегнові кістки. Ці ділянки скелета найбільше піддаються змінам в кістковій щільності під впливом остеопорозу.

Поперековий відділ хребта вважається однією з найбільш часто ураженими областей остеопорозу, оскільки саме тут зосереджуються найбільші об’єми кісткової тканини. Вимірювання щільності кістки в цьому відділі дозволяє оцінити рівень її втрати через розрив балансу між розрушенням та утворенням кістки.

Стегнові кістки також важливі для діагностики остеопорозу, оскільки саме вони відіграють ключову роль у підтриманні стійкості та мобільності людини. Зниження щільності кістки у цій ділянці може суттєво збільшити ризик перелому у пацієнті.

Отже, рекомендація ISCD 2023 використовувати поперековий відділ хребта та стегнові кістки для вимірювання МЩКТ для діагностики остеопорозу є найбільш правильним варіантом. Врахування щільності кісткової тканини в обох цих ділянках скелета надає комплексну інформацію про ризик розвитку остеопорозу у пацієнта.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *