Яка відповідь є правильною?

  • рекомендована для прийняття рішення про лікування, якщо ДРА не може бути виконана, але існує висока ймовірність перелому
  • рекомендована для встановлення діагнозу остеопорозу
  • найкраща локалізація для вимірювання – променева кістка
  • \u003cp\u003e\u003cb\u003eУльтразвукова\nденситометрія (QUS\u003c/b\u003e\u003cb\u003e)\u003c/b\u003e\u003cb\u003e \u003c/b\u003e\u003cb\u003e(ISCD\u003c/b\u003e\u003cb\u003e 2023):\u003c/b\u003e\u003c/p\u003e

Ультразвукова денситометрія (QUS) — це нетравматичний метод оцінки мінеральної щільності кісток шляхом вимірювання швидкості поширення ультразвукових хвиль через кістку. Цей метод дозволяє швидко та точно встановити стан кісткової тканини пацієнта, що є важливим для діагностики та моніторингу захворювань, пов’язаних зі скелетом.

Одне з основних використань ультразвукової денситометрії полягає в оцінці ризику перелому. Відомо, що остеопороз — це стан, при якому кістки стають більш вразливими до переломів. Ультразвукова денситометрія є корисним методом для оцінки ризику перелому, особливо у випадках, коли інші методи, такі як ДРА (двоенергетична рентгенівська абсорбціометрія), не можуть бути виконані.

Основна перевага ультразвукової денситометрії полягає у тому, що вона може бути використана для швидкого та недорогого скринінгу на остеопороз без використання іонізуючого випромінювання. Крім того, цей метод є зручним для пацієнтів, оскільки не викликає дискомфорту чи болі.

Найкращою локалізацією для вимірювання ультразвуковою денситометрією є променева кістка. Тут швидкість поширення ультразвукових хвиль може бути точно виміряна, що дозволяє отримувати достовірні результати.

Отже, ультразвукова денситометрія (QUS) рекомендована для прийняття рішення про лікування, якщо ДРА не може бути виконана, але існує висока ймовірність перелому.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *