Яка відповідь є правильною?

  • не вимагає вимірювань на одному й тому самому приладі ДРА
  • не повинна проводитись, якщо ДРА-прилади перехресно не калібровані
  • можлива з використанням різних денситометрів
  • \u003cp\u003e\u003cb\u003eОцінка динаміки МЩКТ на тлі лікування \u003c/b\u003e\u003cb\u003e(ISCD\u003c/b\u003e\u003cb\u003e 2023):\u003c/b\u003e\u003c/p\u003e

Оцінка динаміки МЩКТ на тлі лікування

Значення МЩКТ (мінеральна щільність кісток) є важливим показником для діагностики різних захворювань кісток, таких як остеопороз. Цей показник визначається за допомогою денситометрії, що дозволяє оцінити кісткову масу та ступінь кісткової щільності. При використанні МЩКТ для моніторингу лікування, дуже важливо оцінювати динаміку цього показника.

Згідно з міжнародними стандартами (ISCD 2023), оцінка динаміки МЩКТ на тлі лікування має бути проведена з дотриманням певних принципів. Перш за все, важливо використовувати один і той же денситометр для забезпечення точності результатів. Вимірювання на різних приладах може призвести до неточностей та спотворення даних.

Також, при оцінці динаміки МЩКТ важливо враховувати калібрування приладів. Якщо денситометри не перехресно калібровані, це може призвести до значних похибок у вимірюваннях і, відповідно, у результатах оцінки динаміки МЩКТ.

Крім того, важливо використовувати однакові денситометри для порівняння показників до та після лікування. Це дозволить отримати найбільш точні результати та вірно оцінити ефективність проведеного лікування.

Отже, правильний варіант відповіді на це запитання — не повинна проводитись, якщо ДРА-прилади перехресно не калібровані. Це важливий аспект, який гарантує правильність та надійність отриманих результатів оцінки динаміки МЩКТ на тлі лікування.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *