Лапароскопія — це ендоскопічне дослідження органів черев­ної порожнини, малого таза за допомогою спеціальної оптичної системи. Цей метод частіше всього застосовується у разі захво­рювань печінки та селезінки, пухлин органів черевної порожни­ни, паразитарних захворювань, гермафродитизму (для визначен­ня статі дитини), захворювань тонкої та товстої кишок, травматичного пошкодження органів черевної порожнини. Під час лапароскопії у дітей можна виконати при­цільну біопсію печінки, спленопортографію.

Етапи лапароскопії у дітей

Лапароскопію у дітей виконують у декілька етапів. Основний етап — накладання пневмоперитонеуму. Техніка операції: розріз перед­ньої черевної стінки по серединній лінії живота на 1 см нижче від пупка завдовжки 0,2 см. Через нього в черевну порожнину вводять спеціальну голку. До неї приєднують пневмотораксний апарат або шприц Жане. Залежно від віку дитини вводять від 3000 до 8000 мл газу.

Наступний етап — це введення лапароскопа в черевну порож­нину. Нижче від пупка на 2 см вліво від серединної лінії жи­вота накладають кисетний шов, у середині його роблять розріз. Уводять троакар з оптичним приладом у черевну порожнину. Проводять оглядову ендоскопію, потім — внутрішньочеревну ін­струментальну пальпацію за допомогою введеного через канюлю зонда — “маніпулятора”. По закінченні маніпуляцій газ із че­ревної порожнини видаляють, на місце проколу накладають ки­сетний шов.

Ускладнення

Ускладнення, які можуть виникнути під час лапароскопії: внут­рішня кровотеча, підшкірна емфізема, газова емболія, пневмото­ракс, емфізема середостіння, жовчний перитоніт, інфікування черевної порожнини (перитоніт).


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

SPONSORED LINKS:

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *