гастроскопия

З кожних ста пацієнтів, що звертаються по допомогу до гастроентеролога, в середньому 80 страждає на ту чи іншу форму гастриту, тобто запалення слизової оболонки шлунка. Важко зустріти людину похилого віку, у якої не було б цього захворювання, а в останні роки гастроентеролог в Білій Церкві все частіше діагностує гастрит у дітей. Що ж спричиняє це захворювання?

Їжа, стрес чи інфекція – що страшніше?

Більшість людей впевнено, що гастрит виникає через неправильне харчування. Дійсно, гостра, жирна, дуже гаряча їжа, газовані напої подразнюють слизову шлунку та підсилюють її запалення, але це зазвичай є не основною причиною гастриту, а одним із додаткових провокуючих факторів. Ще більш шкідливі для шлунку алкоголь та деякі медикаменти, під впливом яких на слизовій виникають ерозії, що згодом можуть перетворитися на виразки.

Значну роль у розвитку гастриту також відіграє хронічний стрес. Він викликає тривалий спазм судин, через який погіршується кровопостачання слизової оболонки, знижується її захисна функція. А ще підвищується рівень кортизолу – «стресового гормону», що стимулює продукцію шлункового соку. Якщо при цьому нічого не з’їсти, порожній шлунок починає «перетравлювати сам себе». Але й стрес лікарі розглядають як фактор ризику, а не як самостійну причину гастриту.

А на першому місці у переліку причин гастриту називають проникнення до шлунка хелікобактерій. У 90% пацієнтів медичного центру «MedHealth», що страждають на хронічний гастрит, при обстеженні виявляють ці бактерії.

Helicobacter pylori – ворог № 1 для шлунка

Чим же небезпечна бактерія хелікобактер?

  1. У сприятливих умовах бактерії починають активно розмножуватись.
  2. При цьому вони виробляють токсини та ферменти, що створюють лужне середовище.
  3. У відповідь на подразнення шлунок починає активно виробляти соляну кислоту, але бактеріям це не шкодить, вони захищені лужним середовищем, що нейтралізує кислоту.
  4. Продукти життєдіяльності Helicobacter pylori підвищують вразливість слизової оболонки шлунку до впливу соляної кислоти та провокують її запалення.

Яким чином можна заразитися хелікобактеріями? Основний шлях передачі – інфікована вода, брудні продукти, брудні руки. Бактерія також міститься у слині та зубному нальоті, тому заразитися при поцілунку або через посуд, яким користується хвора людина, можливо, хоч імовірність цього досить низька.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *