Як виїхати за кордон чоловікам

Виїзд чоловіків за кордон є актуальною темою під час війни або інших надзвичайних ситуацій, коли виникає потреба залишити країну. Нижче наведено огляд способів виїзду за кордон для чоловіків:

Перетин кордону з дітьми

Якщо у чоловіка є неповнолітні діти, він може скористатися правом на виїзд з країни разом з ними. Цей спосіб не завжди ефективний, оскільки прикордонна служба може вимагати підтвердження батьківських прав та згоду другого з батьків на вивезення дитини за кордон.

Виїзд за кордон як багатодітні батьки

Чоловіки, які мають троє і більше дітей віком до 18 років, можуть виїжджати за кордон за наявності відповідного документа, що підтверджує статус багатодітного батька. Цей спосіб дає право на виїзд навіть під час воєнного стану чи інших обмежень.

Виїзд за кордон з інвалідністю

Чоловіки, які мають інвалідність першої або другої групи, можуть виїжджати за кордон на підставі медичних документів, що підтверджують їхній стан. Однак, прикордонники мають право перевірити справжність таких документів та обґрунтованість виїзду.

Служба за контрактом

Чоловіки, які уклали контракт з Збройними силами України або іншими силовими структурами, можуть виїжджати за кордон на час виконання своїх службових обов’язків. Цей спосіб виїзду не дозволяє тривалого перебування за кордоном та передбачає повернення в Україну після завершення служби.

Виїзд за кордон як волонтери

Чоловіки, які є волонтерами гуманітарних чи міжнародних організацій, можуть виїжджати за кордон для виконання своїх гуманітарних місій. Для цього необхідні офіційні документи, що підтверджують приналежність до організації та мету виїзду.

Виїзд за кордон на навчання чи роботу

Чоловіки, які вступили до іноземних навчальних закладів або отримали запрошення на роботу за кордоном, можуть виїхати після отримання відповідних документів (студентської візи, робочого дозволу). Цей спосіб виїзду передбачає наявність фінансових можливостей та відповідної кваліфікації для працевлаштування за кордоном.

Загальні вимоги для виїзду чоловіків за кордон

Незалежно від способу виїзду, чоловікам необхідно мати при собі дійсний закордонний паспорт та документи, що підтверджують законність виїзду (свідоцтва про народження дітей, документи про інвалідність, контракт зі Збройними силами, запрошення на роботу чи навчання тощо).

Правила виїзду можуть змінюватися в залежності від ситуації в країні та рішень уряду, тому чоловікам рекомендується уточнювати актуальну інформацію у відповідних державних органах (Державна прикордонна служба, Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони).

Запитання 1: Які законні способи виїзду за кордон для чоловіків призовного віку?

Відповідь:

 • Через гуманітарні місії (капелан, волонтер у закладах охорони здоров'я, соціальних службах тощо).
 • За сімейними обставинами (для батьків неповнолітніх дітей, які виїхали за кордон, або чоловіків, що доглядають за хворими дружинами).
 • Для проходження тимчасової консульської служби (строком до 3 місяців).
 • У зв'язку з навчанням за кордоном.
 • За медичними показаннями (при наявності підтвердженого важкого захворювання).

Запитання 2: Чи можна виїхати чоловікам призовного віку через навчання?

Відповідь:
Так, виїзд можливий за наявності:

 • Посвідчення про відстрочку від призову на термін навчання у закладі за кордоном.
 • Документа, що підтверджує зарахування до закладу освіти за межами України.
 • Студентської візи з правом перебування за кордоном на весь період навчання.

Запитання 3: Чи є можливість виїхати чоловікам призовного віку за сімейними обставинами?

Відповідь:
Так, виїзд можливий за наявності:

 • Для чоловіків, які доглядають за хворими дружинами: медичної довідки про хворобу дружини та висновку ВЛК про необхідність догляду за нею.
 • Для батьків неповнолітніх дітей, які виїхали за кордон: документів, що підтверджують перебування дітей за кордоном (наприклад, закордонний паспорт, свідоцтво про народження з відміткою про місце прописки за кордоном).

Запитання 4: Які медичні показання є підставою для виїзду за кордон чоловіків призовного віку?

Відповідь:
Виїзд можливий за наявності підтвердженого важкого захворювання, яке:

 • Входить до переліку Переліку захворювань і вад фізичного розвитку, що надають право на звільнення або відстрочку від призову на військову службу (Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу").
 • Вимагає спеціалізованого лікування або оперативного втручання, яке неможливо провести в Україні.

Запитання 5: Які наслідки чекають на чоловіків призовного віку, які нелегально перетнули кордон?

Відповідь:

 • Кримінальна відповідальність за ст. 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову на військову службу).
 • Позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
 • Переслідування за законами країни, до якої здійснено нелегальний перетин кордону (наприклад, депортація, штраф, тюремне ув'язнення).

Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *