В який термін потрібно вклеювати фотографію в паспорт
Вклеювання нової фотографії в паспорт є обов’язковою процедурою для громадян, які досягли певного віку або зазнали змін у зовнішності. У кожній країні встановлені свої терміни, протягом яких особа має вклеїти нове фото в паспорт.
В Україні терміни вклеювання фото в паспорт регулюються Постановою Кабінету Міністрів України № 471 від 27 травня 2014 року. Відповідно до цієї постанови, паспортні фотокартки необхідно вклеїти:
* До 25 років: протягом місяця після дня народження.
* Від 25 до 45 років: протягом 5 років після попереднього вклеювання фото.
* Від 45 років: щорічно.
Варто зазначити, що терміни вклеювання фото в паспорт можуть відрізнятися в різних країнах. Наприклад, у США громадяни мають вклеїти нову фотокартку в паспорт щоразу, коли вони його отримують або поновлюють.
У разі несвоєчасного вклеювання нової фотографії в паспорт, документ може втратити свою дійсність і власник може зіткнутися з проблемами при перетині кордону або під час інших офіційних дій.
Щоб вклеїти нову фотографію в паспорт, необхідно звернутися до будь-якого відділу державної міграційної служби. Також можна попередньо записатися на прийом через сайт або контакт-центр ДМС.
Під час вклеювання фотографії в паспорт, необхідно подати такі документи:
* Паспорт з попередньою фотокарткою.
* Оригінал та копію свідоцтва про народження або іншого документа, що підтверджує особу.
* Оригінал та копію документа, що підтверджує зміну в зовнішності (якщо така була).
* У разі звернення неповнолітньої особи, необхідна присутність законного представника та його паспорт.
При вклеюванні нової фотографії в паспорт, необхідно врахувати ряд вимог:
* Фотокартка повинна відповідати розміру 3,5 х 4,5 см.
* Фотокартка повинна бути виконана на світлому тлі.
* Особа на фотокартці повинна бути у прямому ракурсі та з нейтральним виразом.
* Головний убір на фотокартці дозволяється лише з релігійних або медичних показань.
* Окуляри на фотокартці дозволяються лише за умови, що вони не приховують очі.
Несвоєчасне вклеювання фотографії в паспорт може призвести до адміністративної відповідальності та штрафу. Сума штрафу варіюється в залежності від країни.
Для уникнення проблем, рекомендується вклеїти фотографію в паспорт заздалегідь, не доводячи до останнього дня встановленого терміну.
Запитання 1: Впродовж якого періоду часу необхідно вклеїти фотографію до паспорта після досягнення 25 років або 45 років?
Відповідь: Після досягнення 25 або 45 років громадянин України має вклеїти нову фотографію до паспорта громадянина України протягом місяця. Якщо фотографію не було вклеєно в зазначений термін, то паспорт громадянина України є недійсним.
Запитання 2: Який термін передбачено для вклейки фотографії в паспорт у разі заміни фотографії після пошкодження або втрати документа?
Відповідь: При пошкодженні або втраті паспорта громадянина України, громадянин має звернутися до підрозділу Державної міграційної служби України протягом 30 робочих днів з дня виявлення факту пошкодження або втрати документа. Заміна фотографії у разі пошкодження або втрати паспорта здійснюється протягом 10 робочих днів з дня подання заяви.
Запитання 3: Чи встановлено термін для вклейки фотографії в паспорт при зміні прізвища, імені або по батькові?
Відповідь: У разі зміни прізвища, імені або по батькові, громадянин України повинен вклеїти нову фотографію до паспорта громадянина України протягом місяця з дня отримання нового паспорта. Якщо фотографію не було вклеєно в зазначений термін, то паспорт громадянина України є недійсним.
Запитання 4: Який термін вклейки фотографії в паспорт у разі вклеювання фотографії дитини до паспорта одного з батьків?
Відповідь: Фотографія дитини вклеюється до паспорта одного з батьків відразу після отримання паспорта або не пізніше ніж до досягнення дитиною 4-річного віку.
Запитання 5: Чи можна вклеїти фотографію в паспорт достроково, тобто до настання встановленого терміну?
Відповідь: Ні, вклеїти фотографію в паспорт достроково (до настання встановленого терміну) не можна. Фотографія вклеюється тільки в ті терміни, які визначені законодавством України.
Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.