Яка відповідь є правильною?

  • Пробіотики
  • Пребіотики та харчові волокна
  • Проносні засоби (поліетиленгліколь, лактулоза)
  • undefined

Лікування функціональних запорів у дітей: чому проносні засоби не рекомендуються

Функціональні запори у дітей – поширена проблема, яка може впливати на здоров’я та самопочуття дитини. Визначення правильної тактики лікування має вирішальне значення для відновлення нормальної перистальтики кишечника. Одним з важливих моментів у терапії запорів є правильний вибір лікарських засобів, зокрема, встановлення тих, які не рекомендуються для застосування у таких випадках.

Проносні засоби (поліетиленгліколь, лактулоза) для лікування функціональних запорів у дітей не рекомендуються з кількох причин:

* При тривалому застосуванні можуть викликати залежність. Проносні засоби діють шляхом стимуляції перистальтики кишечника, що може призвести до звикання. З часом м’язи кишечника стають менш здатними працювати самостійно, що потребує постійного прийому стимуляторів перистальтики.

* Можуть викликати побічні ефекти. Найбільш поширеними побічними ефектами проносних засобів є біль у животі, діарея, здуття живота та порушення водно-електролітного балансу. Особливо це небезпечно для дітей, оскільки вони більш схильні до зневоднення та інших ускладнень.

* Не впливають на основні причини запору. Проносні засоби приносять тимчасове полегшення, але не усувають причини запору, якими можуть бути неправильне харчування, порушення режиму дефекації або психологічні фактори. Тому, після припинення прийому проносних, запор, як правило, повертається.

Таким чином, хоча проносні засоби можуть надавати короткострокову допомогу, вони не є рекомендованим методом лікування функціональних запорів у дітей через потенційні ризики та неефективність у довгостроковій перспективі.

Тому, якщо ваша дитина страждає від функціональних запорів, важливо звернутися до лікаря. Медичний фахівець проведе огляд, збере анамнез і призначить відповідне лікування, яке може включати дієтичні зміни, пробіотики, пребіотики, харчові волокна та поведінкову терапію. Ці методи лікування спрямовані на усунення основних причин запору та сприяння нормалізації функції кишечника.

І, наостанок, варто ще раз наголосити, що для лікування функціональних запорів у дітей НЕ рекомендовано використовувати проносні засоби (поліетиленгліколь, лактулоза) через їхню неефективність у довгостроковій перспективі, можливість виникнення залежності та побічних ефектів.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

SPONSORED LINKS:

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *