инвалидность

Інвалідна коляска — засіб пересування, який дозволяє людям з обмеженою руховою активністю бути мобільними. Він сприяє тому, щоб людина, яка втратила на певний час або на постійній основі здатність ходити, могла залишатися в центрі життя.

Потрапивши у складну ситуацію, багато пацієнтів з інвалідністю замикаються у собі. Їм складно адекватно сприймати те, що з ними трапилося. Тільки розумна допомога рідних здатна вивести їх із такого стану. Але велику користь приносить і правильно підібрана медична техніка. Наприклад, прогулянковий візок, замовити який можна в інтернет-магазині OSD.

Види інвалідних крісел

Якими бувають засоби для пересування інвалідів

Перед покупкою крісла для іммобільного користувача важливо знати, яка модель найбільше підходить у конкретній ситуації. Пристрої для частково або повністю знерухомлених пацієнтів поділяються на кілька видів.

З механічним керуванням

Такі конструкції підходять не для всіх, адже потребують докладання м’язової сили для регулювання важелів. Моделям властиві хороша прохідність, маневреність, проста експлуатація. Але справитися з ними здатні не усі користувачі.

Електроколяски

Інвалідні візки з електроприводом зручні тим, що ним може керувати помічник і сам користувач. Конструкція здатна розвивати досить високу швидкість, але при цьому людина не сильно витрачатиме сили. Експлуатувати її можна як на вулиці, так і у будинку.

Пульт керування у таких моделях часто монтується у підлокітник. В окремих моделях є ніжний джойстик.

Активні пристрої для інвалідів

В каталозі інвалідних візків можна знайти активні та спортивні моделі. Вони дозволяють частково знерухомленим пацієнтам продовжувати звичне життя, наскільки це можливо в такій ситуації. Пацієнти з інвалідністю можуть на них відвідувати виставки, концерти, змагання і навіть самі займатися спортом, грати в улюблені ігри, танцювати. Виробам властиві легке маневрування, посилена міцність та вага від 8 до 12 кг.

Посилені

Не усі люди мають стандартну вагу. Дехто з іммобільних пацієнтів потребує придбання не звичайної моделі візка, а посиленої. Відмінністю таких крісел від звичайних аналогів є наявність додаткових укріплень сидіння та спинки, подвоєної рами.

Дитячі крісла-коляски

Засоби для наймолодших користувачів мають відмінність від дорослих моделей і підбираються з урахуванням віку, захворювання маленького пацієнта. Зовні такі конструкції практично не відрізняються від простих візків для малюків. Завдяки цьому батьки можуть гуляти з дитиною, не побоюючись, що привертатимуть багато уваги сторонніх людей.

Що ще важливо знати, купуючи інвалідний візок

Вибираючи засіб пересування для людини, яка перенесла важку операцію, хворобу, інваліда, важливо врахувати такі параметри.

Габарити крісла

Користувачеві має бути в візку максимально комфортно — не тісно та не надто вільно. Також інвалідні коляски прогулянкові повинні вільно проходити у дверні отвори, щоб хворий не опинився вдома під замком.

Вага конструкції

Якщо під’їзд у будинку, де мешкає інвалід, не обладнаний пандусом, у ньому немає ліфта, перевагу варто віддати полегшеним моделям.

Тип коліс

Монолітні шини — ідеальний варіант для домашніх умов. Якщо інвалідний візок в Україні купується для прогулянок вулицею, колеса мають бути пневматичними. Вони здатні згладжувати нерівності доріг та тротуарів.

Поручні та підніжки

Добре, якщо ці елементи будуть знімними або хоча б зможуть відсуватись. Це спростить пересаджування пацієнта з крісла в ліжко та у зворотному напрямку.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

SPONSORED LINKS:

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *