Яка відповідь є правильною?

  • дуже високий ризик переломів (FRAX)
  • остеопороз (ДРА: T\u003d-2,5 чи Z\u003d-2,0)
  • високий ризик переломів (FRAX) + низька МЩКТ (остеопенія)
  • перелом стегнової кістки чи хребця

Покази для ініціації антиостеопоротичного лікування

Остеопороз — це хронічне захворювання скелету, яке характеризується порушенням мікроархітектури кісткової тканини та зниженням кісткової щільності. Дане захворювання може викликати переломи, які значно ускладнюють якість життя пацієнтів і можуть призвести до серйозних ускладнень. Тому, вчасна діагностика та лікування остеопорозу є критично важливими.

Один з головних критеріїв для ініціації антиостеопоротичного лікування — це дуже високий ризик переломів, який визначається за допомогою FRAX (Fracture Risk Assessment Tool). Цей інструмент оцінює індивідуальний ризик перелому стегнової кістки чи хребця за 10 років. Пацієнти, які мають дуже високий ризик перелому за даними FRAX, потребують негайного початку антиостеопоротичного лікування.

Додатковими показниками для початку лікування може бути наявність остеопорозу за допомогою денситометрії (ДРА: T=-2,5 чи Z=-2,0) або високий ризик переломів за даними FRAX в поєднанні з низькою кістковою щільністю (остеопенія). Перелом стегнової кістки чи хребця також може служити важливим показником для початку антиостеопоротичного лікування.

Отже, на нашу думку, найбільш правильним варіантом для ініціації антиостеопоротичного лікування є дуже високий ризик переломів (FRAX). Даний інструмент надає комплексну оцінку ризику перелому та допомагає зробити обґрунтоване рішення щодо початку лікування, спрямованого на покращення кісткової щільності та запобігання переломам.


Статью подготовил и отредактировал: врач-хирург Пигович И.Б.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *