Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Деонтологія в медицині

Аватар користувача
Треф
Повідомлень:251
З нами з:07 березня 2015, 00:43
Репутація:1
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна
Re: Деонтологія в медицині

Повідомлення Треф » 17 лютого 2016, 12:45

Оскільки всі записи в амбулаторній карті, історій хвороби ми просто зобов'язані надати на руки пацієнту або його представникам, то щоб уникнути численних справ "Про лікарів-убивць" подібну інформацію про різні проблеми слід у вигляді доповідної доводити до вищестоячого начальства, яке займається лікувальною і адміністративною роботою.

У історії хвороби можна вказати, що проблема доведена до керівництва лік. установи (але не вдаючись в усі подробиці, у всякому разі в такому документі). Це все я веду до того, що не один раз виникали ситуації, коли пацієнт, що прийшов на прийом, потребує екстреної госпіталізації. Довго і наполегливо проходять вмовляння його і родичів, опис у відповідній документації за обсягом нагадує "Війну і мир", і, нарешті, після довгих розмов, величезної кількості використаних препаратів і т.д. пишеться заключна фраза - "Відмова від госпіталізації, про наслідки для здоров'я і життя, в присутності свідків (зазвичай наші співробітники - медики), такого-то числа, місяця, року, часу звернення, попереджений (далі повинен бути підпис пацієнта), наш хворий, як би висловитися м'якше, відповідає - ні, не поставлю підпис ні під одним вашим словом, мене не цікавить. що там написано (при цьому все уважно перечитується, іноді не по одному разу), мені глибоко наплювати на всі правила, а ось лікувати мене ви зобов'язані - я є платником податків, оплачую всіх вас, так що робіть, що хочете, але якщо щось трапиться раптом ... проблеми у вас всіх будуть чималі (варіанти -посаджу, позбавлю диплома, звільнять, ще зустрінемо тебе в темному провулку).

Звичайно, це рідкісний виняток і люди, в основному, адекватні, та й ситуацію намагаюся пояснити максимально коректно і дохідливо, але немає правил без винятків. Хто винен і що робити?

Сергій Б.
Повідомлень:53
З нами з:06 березня 2015, 19:50
Репутація:1
Спеціальність:онколог
Звідки:Україна

Re: Деонтологія в медицині

Повідомлення Сергій Б. » 17 лютого 2016, 21:02

Документація пишеться для прокурора. Про це повинен знати і пам'ятати кожен лікар.

Аватар користувача
виктордовгий
Повідомлень:130
З нами з:12 травня 2015, 13:55
Репутація:0
Звідки:Харків
Спеціальність:економічна, правознавство, дежавне управління
Звідки:керівний працівник
Місце роботи:орган державної влади

Re: Деонтологія в медицині

Повідомлення виктордовгий » 18 лютого 2016, 09:30


Сергій Б.
Повідомлень:53
З нами з:06 березня 2015, 19:50
Репутація:1
Спеціальність:онколог
Звідки:Україна

Re: Деонтологія в медицині

Повідомлення Сергій Б. » 18 лютого 2016, 17:02

А якщо неналежне виконання службових обов'язків потягнуло за собою не тяжкі матеріальні наслідки, а тяжкі наслідки для здоров'я або смерть ?

Аватар користувача
виктордовгий
Повідомлень:130
З нами з:12 травня 2015, 13:55
Репутація:0
Звідки:Харків
Спеціальність:економічна, правознавство, дежавне управління
Звідки:керівний працівник
Місце роботи:орган державної влади

Re: Деонтологія в медицині

Повідомлення виктордовгий » 19 лютого 2016, 10:19

Якщо слідчий зможе довести факт неналежного виконання службових обовязків та причинно-наслідковий звязок зі смертю, що має, підкреслюю, ОБОВЗКОВИЙ характер, тоді є підстави для кримінальної відповідальності.
Але рахуючи, що в загальних випадках, пацієнт помирає не від ідій чи бездіяльності лікаря, а в наслідок перебігу хвороби, а звязок між неналежним наданням мед. допомоги меє лише ймовірний характер!!!! (отримання належної мед. допомоги має лише впливає на вірогідність одужання) а не являється його безпосрередньою причиною.
Н. я маю пахову грижу, погоджуюсь на хірургічне втручання, і моє одужаннячи чи інші прогнозовані результати втручання мають лише вірогідний характер. Навіт якщо лікарі будуть діяти в суварій відповідності до протоколів лікування - це не гарантує бажаних наслідків. Але "закон як дишло, куди поврнеш, туди і вишло". Всі карні справи над лікарями є суто політичними, щоб стимулювати умови надання хабаря чи створюють умови для кадрових змін.
Так, лікарі в більшості випадків не можуть зумовити своєю бездіяльністю тяжкі наслідки, але коли хірург залишить сторонній предмет в раневій зоні і це зумовить смерть чи тілесні ушкодження - має місце халатність. Хочаі це не досить вдалий приклад, я не певен, але за комплектами згідно інструкцій слідкує сестра а не лікар, але ж мед.сестра операцією не керує, і слідчому може пояснити (на словах, що інформувала лікаря про нестачу) і неможливо доказати протилежне , також колегіальне діяння не може кваліфікуватися як службова недбалість, бо останній злочинмає форму вини необережність, а від так не може вчинятися групою субєктів.

Сергій Б.
Повідомлень:53
З нами з:06 березня 2015, 19:50
Репутація:1
Спеціальність:онколог
Звідки:Україна

Re: Деонтологія в медицині

Повідомлення Сергій Б. » 19 лютого 2016, 11:51

Дякую за відповідь. Щось сумно стало. Бо мабуть наші професії в чомусь схожі - головне гасло медиків "медицина наука неточна", а головне гасло юристів "закон як дишло".

Таня М.
Повідомлень:139
З нами з:05 березня 2015, 12:48
Репутація:0
Спеціальність:сімейна медицина
Звідки:Україна

Re: Деонтологія в медицині

Повідомлення Таня М. » 19 лютого 2016, 17:03

Треба писати, інакше все обернеться проти тебе ж. На лобі не написано який ти молодець і все зробив правильно...


Повернутись до “Вся медицина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 3 і 0 гостей

cron