Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Hormonus
Повідомлень:50
З нами з:20 лютого 2015, 10:14
Репутація:0
Спеціальність:ендокринологія
Звідки:Кіровоград-Кропивницький
Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Hormonus » 17 березня 2015, 10:32

Колеги, як ви ставитеся до ситуації, коли пацієнт просить у вас подивитися свою історію хвороби? Заборонити за законом ми не можемо, але і в руки особливо медичну документацію теж не даємо. Як бути?

Андрій-Хірург
Повідомлень:174
З нами з:05 березня 2015, 23:23
Репутація:0
Спеціальність:хірургія
Звідки:Львів

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Андрій-Хірург » 17 березня 2015, 10:33

Не знаю точно, у нас прийнято відповідати, що медичну документацію не надаємо, видаємо тільки виписки за вимогою.

Суховій
Повідомлень:98
З нами з:08 березня 2015, 22:09
Репутація:0
Спеціальність:гінекологія
Звідки:Україна

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Суховій » 17 березня 2015, 10:37

У нас так само.

Педіатриса
Повідомлень:45
З нами з:24 лютого 2015, 20:53
Репутація:0
Спеціальність:лікар
Звідки:Україна

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Педіатриса » 17 березня 2015, 10:39

І порушуєте права пацієнта і закон. Мені один раз так спробували відповісти в обласній, в одному з відділень, я відірвалася по повній.

Педіатриса
Повідомлень:45
З нами з:24 лютого 2015, 20:53
Репутація:0
Спеціальність:лікар
Звідки:Україна

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Педіатриса » 17 березня 2015, 10:51

З точки зору законодавства пацієнт має повне право на першу вимогу ознайомитися з усією медичною документацією. Він має повне право скопіювати будь-який мед. документ, що стосується його. У законі, на жаль, не регламентується яким чином це право реалізується. Тому в правильних ЛПЗ, з нормальним мед. персоналом завжди можна знайти вирішення проблеми. Береться / дається сканер / принтер, надається місце. Якщо сканера немає, то лікар може реалізувати право пацієнта переписуючи все вручну :). Своїм пацієнтам я рекомендую повністю копіювати історію хвороби.

Поліхірург
Повідомлень:10
З нами з:11 березня 2015, 11:41
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Київ

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Поліхірург » 17 березня 2015, 12:33

Так у виписці скопійовані всі дані. Коли я працював у відділенні, просто показував історію хвороби, всі потрібні дані, аналізи, хоча і це не дуже прийнято в лікарнях. Цікаво, звідки це пішло? Я проходив інтернатуру в 5-ти різних відділеннях, скрізь було прийнято не давати пацієнтові історію в руки. Що це, просто турбота про власне благополуччя і побоювання судового переслідування?

Раїса Михайлівна
Повідомлень:21
З нами з:05 березня 2015, 19:10
Репутація:0
Спеціальність:фтизіатр
Звідки:Україна

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Раїса Михайлівна » 17 березня 2015, 15:03

Нас завжди вчили, що історія хвороби - це документ, який пишеться для прокурора. Ми не приховуємо інформацію про стан здоров'я, в будь-який момент можемо надати будь-який аналіз пацієнту, але історію хвороби ми не зобов'язані надавати. Якщо вже на те пішло, коли пацієнти йдуть на УЗД, або ФГДС, то їх не завжди супроводжує мед.сестра, вони самі беруть історію і по дорозі читають, ніхто від них нічого не приховує, хоча завжди і в інтернатурі, і вже на місцях роботи всі начмеди і головні лікарі говорили, що давати історію хвороби пацієнтові не можна. Бувало, навіть викликав нач.мед лікаря на бесіду, якщо помічав пацієнта біля УЗД або ендоскопії, який читав історію. Де написано, що ми маємо право пацієнту дати відксерити історію ? Поділіться, а то може і справді ми чогось не знаємо.

Педіатриса
Повідомлень:45
З нами з:24 лютого 2015, 20:53
Репутація:0
Спеціальність:лікар
Звідки:Україна

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Педіатриса » 18 березня 2015, 09:15

Соромно, якщо лікар не знає самого основного закону країни у сфері охорони здоров'я. Мова не про те, давати на руки чи ні. Мова про те, що будь-що в історії хвороби на вимогу пацієнта повинно бути скопійоване або показане або пояснене. І повірте, немає нічого страшного, якщо пацієнт взяв історію хвороби в руки, я тримала сама кілька разів, нічого не сталося.

Аватар користувача
Був розумним студентом
Повідомлень:142
З нами з:20 лютого 2015, 00:03
Репутація:1
Спеціальність:лікар
Звідки:Львів

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Був розумним студентом » 18 березня 2015, 23:04

З кінцем радянської влади у нас відповідно до законодавства хворі отримали можливість при бажанні знайомитися зі своєю історією хвороби, а в поліклініці історія хвороби (включаючи стаціонарну у повторних хворих) дається в руки. Ніколи не стикався з проханням показати, "що це Ви пишете?". Але от історії померлих, в т.ч. будь-які копії - тільки за офіційним запитом.

Онкохірург
Повідомлень:74
З нами з:21 лютого 2015, 10:00
Репутація:1
Спеціальність:онкохірургія
Звідки:Київ

Re: Право пацієнта отримати свою історію хвороби

Повідомлення Онкохірург » 19 березня 2015, 12:21

Дійсно, якщо пацієнт просить, краще дати йому подивитися свою історію хвороби. Мені, на місці пацієнта, було б дуже дивно і неспокійно, якби лікар приховував від мене мої ж результати. А найкраще переглянути історію разом з пацієнтом, показати йому його аналізи, пояснити що планується, це їх заспокоює. Але віддаючи історію, часом потрібно нагадувати пацієнтам, що це документ, і з ним потрібно бути акуратнішим.


Повернутись до “Загальні медичні питання”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 2 і 0 гостей

cron