Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Видаляти чи не видаляти ?

Internus
Повідомлень:78
З нами з:29 березня 2015, 10:48
Репутація:0
Спеціальність:травматолог, вже не інтерн
Звідки:ЦРЛ
Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Internus » 16 серпня 2015, 18:11

Питання, на яке я чіткої відповіді я на нього так і не отримав. Чи варто робити апендектомію якщо причина гострого живота зовсім інша (гінекологія наприклад) і відросток НЕ змінений візуально.

Полиграф Полиграфыч
Повідомлень:748
З нами з:05 червня 2015, 20:17
Репутація:9
Спеціальність:не врач
Звідки:фортеця Калаур

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Полиграф Полиграфыч » 16 серпня 2015, 18:25


Аватар користувача
Ілля Пігович
Повідомлень:1501
З нами з:18 лютого 2015, 12:05
Репутація:10
Спеціальність:хірург
Звідки:Кам'янець-Подільський
Місце роботи:Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, хірургічне відділення

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Ілля Пігович » 16 серпня 2015, 18:27


Аватар користувача
Треф
Повідомлень:251
З нами з:07 березня 2015, 00:43
Репутація:1
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Треф » 16 серпня 2015, 22:26

Ми в разі доступу Волковича - Дьяконова відросток забираємо. Винятки становлять гнійні перитоніти іншої, не аппендикулярної етіології - тоді апендикс залишаємо.

Полиграф Полиграфыч
Повідомлень:748
З нами з:05 червня 2015, 20:17
Репутація:9
Спеціальність:не врач
Звідки:фортеця Калаур

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Полиграф Полиграфыч » 16 серпня 2015, 23:46


Аватар користувача
Ілля Пігович
Повідомлень:1501
З нами з:18 лютого 2015, 12:05
Репутація:10
Спеціальність:хірург
Звідки:Кам'янець-Подільський
Місце роботи:Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, хірургічне відділення

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Ілля Пігович » 17 серпня 2015, 09:06

В часи, коли я ще різав людей, то при доступі Волковича видаляли практично завжди. А коли інший доступ (наприклад, нижньосерединна) дивилися на сам відросток. Якщо явно голубенький, то не чіпали. А якщо це, наприклад, гінекологія і апендикс трохи почервонів, то видаляли, а в діагнозі писали - гінекологія, вторинний апендицит.

Аватар користувача
Pro cudis
Повідомлень:60
З нами з:31 березня 2015, 12:18
Репутація:2
Спеціальність:general surgery, proctology
Звідки:Israel

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Pro cudis » 17 серпня 2015, 10:03

У нас практично всі виконавши доступ Mc Burney і не знайшовши патології відросток таки видаляють.
При лапароскопії - хтось видаляє, хтось ні.
Жодного разу не пам'ятаю, щоб бос "висловлював думку" з цього приводу. Ти хірург, у тебе є ліцензія, ти робиш, ти ж і відповідаєш. Якісь евіденси на цю тему мені не траплялися.

Internus
Повідомлень:78
З нами з:29 березня 2015, 10:48
Репутація:0
Спеціальність:травматолог, вже не інтерн
Звідки:ЦРЛ

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Internus » 17 серпня 2015, 19:49

А щодо користі / шкоди від наявності відростка я так розумію взагалі немає єдиної думки? На якійсь кафедрі нам говорили що в космонавти не беруть людей без аппендикса. Багато з тих, що видаляють відросток мотивують свій вчинок небажанням вводити в оману хірургів в майбутньому: є шрам від апендектомії-можна відразу виключати аппендицит. А якщо відросток не забрали, а пацієнт без свідомості / не пам'ятає цей факт, то можна сильно вляпатися.

Аватар користувача
Бойко
Повідомлень:164
З нами з:06 березня 2015, 21:29
Репутація:2
Спеціальність:хірургія
Звідки:Україна

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення Бойко » 17 серпня 2015, 20:53

Питання про видалення відростка дійсно спірне. Ми завжди видаляємо, навіть якщо апендикс не є причиною гострого живота. У нас навіть гінекологи, якщо відросток незначно припаяний до правої труби (при їх патології) намагаються відросток забрати (силами хірургів).

Доводи на мій погляд такі:

1. Не знаю (не пам'ятаю) того, що у людини без апендикса ДІЙСНО змінюється в гірший бік якість життя. Якщо я не правий, буду тільки радий почути від колег інші думки, підтверджені якимись дослідженнями.
2. Пацієнт з рубцем в правій здухвинній області при підозрі на гостру хірургічну патологію присипляє увагу в плані гострого апендициту. Якщо пацієнт оперований у нас, так ми навіть і голову не ламаємо, тому що точно знаємо, що наші лікарі апендикс точно забрали.
3. Подивитися живіт, не забрати апендикс і 3 рази сказати пацієнту, що апендикс у нього залишився ... Я Вас благаю! На рахунок ставлення до свого здоров'я була купа історій. Та у нас половина пацієнтів навіть і голову собі цим "забивати" не будуть, а довідку, де попередній доктор поставив три знаки оклику і обвів все це червоною пастою, вони ще в день виписки випрали в своїх штанах.
4. Поставити себе на місце пацієнта. Мене взяли на стіл, причина - запалений Меккель. Хто небудь! Приділіть мені 5 хвилин часу, видаліть мені апендикс, кількість ускладнень при цьому практично зовсім не збільшиться!

Аватар користувача
МихМих
Повідомлень:143
З нами з:23 березня 2015, 13:22
Репутація:3
Спеціальність:лікар я
Звідки:Львів

Re: Видаляти чи не видаляти ?

Повідомлення МихМих » 17 серпня 2015, 22:46

Концепцію запобіжної апендектомії я б сформулював так:
- Завжди забираю відросток, якщо проведена лапаротомія по Волковичу;
- Завжди забираю відросток, коли він явно вторинно змінений при патології тазових органів і кишечника під час втручань на них;
- В інших випадках питання про апендектомію вирішується індивідуально.
Ускладнень подібного втручання не доводилося спостерігати жодного разу.
Як там щодо космонавтів - не знаю, їх не оперував. Але сумніваюся, щоб апендектомія в анамнезі була перешкодою для польотів між зірками. Швидше навпаки ...


Повернутись до “Хірургія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 4 і 0 гостей

cron