Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Підготовка хірургів

Аватар користувача
Петро Іванчук
Повідомлень:86
З нами з:11 березня 2015, 15:43
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Тернопільська область
Re: Підготовка хірургів

Повідомлення Петро Іванчук » 02 червня 2015, 13:51

В нас немає системи підготовки хірургів, хто як може, той так і пробивається. Згадайте як було - Нічне чергування ... Привозять притягнутий за вуха апендицит ... Відповідальний черговий хірург (бос інтернатури, ординатури) вирішує, що хворого треба оперувати ...
 
Що в такій ситуації в старі часи робили? - Правильно! Давали оперувати, а старший хірург у кращому випадку стояв за спиною ...
 
А що відбувається зараз? Відповідальний хірург каже (відомості з перших рук, навчених ось-ось недавно): "Значить так, для тебе - це іграшки, навчання, а мені жити треба - оперувати буду я ..."

Артур Бішоп
Повідомлень:22
З нами з:22 квітня 2015, 22:48
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Івано-Франківськ

Re: Підготовка хірургів

Повідомлення Артур Бішоп » 02 червня 2015, 16:15

як зараз получається!!!!???? Ті що добилися до місця під сонцем чесним і нечесним шляхом оперують направо і наліво і розцінюють кожного хворого як потенційні гроші, а ті що не під сонцем - нічого не оперують і не розвиваються... а хірургами у нас стають ті хто має хороші зв"язки... хто зараз подивиться на здібного молодого спеціаліста після інтернатури...більше того... проявиш ініціативу - накажуть.... мовляв ... я оперую а ти мені асистуєш, бо ти цього не зробиш,ти ще до цього не доріс, в тебе нема категорії, то мої знайомі і, мені за цього хворого подзвонили і так дальше...а йому і не дзвонили і то його не знайомі і так далі...будеш спорити з хірургом,який на 20 років від тебе старший???Будеш шукати справедливості??? причин забрати в тебе хворого знайдеться море...і що получається... все гребуть під себе... а вчитись хто буде??? вот вам і конкуренція і жадність і тупість... у кожного є сім"я,а ле і тому бідоласі щось їсти треба...

Андрій-Хірург
Повідомлень:174
З нами з:05 березня 2015, 23:23
Репутація:0
Спеціальність:хірургія
Звідки:Львів

Re: Підготовка хірургів

Повідомлення Андрій-Хірург » 03 червня 2015, 16:06


Аватар користувача
Травмопед
Повідомлень:16
З нами з:09 березня 2015, 17:18
Репутація:0
Спеціальність:травматологія-ортопедія
Звідки:центр

Re: Підготовка хірургів

Повідомлення Травмопед » 05 червня 2015, 11:26

Система підготовки лікарів в совку все ж таке була непогана, хоча і безумовно залежала від особистостей. І спроби її зараз розвалити Болонським процесом - це великий мінус. Поки у нас немає Європейської ментальності і здатності самостійно нести відповідальність - ні чорта не буде.
Недоліком системи є те, що випускається лікар хірург, як правило не підготовлений для несення відповідальності за результат своєї праці як самостійна одиниця (є зав, головний лікар, консультанти) і випускався, і зараз особливо - не повноцінний хірург, а заготовка, яка вимагала тривалої доведення в практиці.

У нинішній час я бачу декілька проблем. Я сам викладаю інтернам і завжди їх запитую на першому занятті: хто знає англійську мову? - 0 :(, хто читає іноземні джерела? - 1 з 10, коли востаннє були в театрі? - ... :( Забувається той момент, що лікарі, а особливо хірурги, повинні складати інтелектуальну і культурну еліту суспільства. А радянська система, та й нинішня пострадянська - це вибила геть.

Вигнати інтерна - це велика проблема, насамперед для мене. Мені простіше його терпіти, ніж потім загрузнути в паперах і перевірках. Колись було висловлено пропозицію - "помилка лікаря протягом трьох років після навчання - судити його і викладача". Я тоді сильно задумався і з тодішніх моїх 12 інтернів я б випустив одного, ну ще двох під питанням. На мою думку відсів повинен бути відсотків 60-70 (я маю на увазі з хірургії).

Бабки. - Коли вони прийшли в медицину - спливло багато лайна. І інтернам по перше важко вижити, По друге - вони бачать, що чим складніше ти операції робиш, тим менше грошей заробляєш.

Аватар користувача
Бойко
Повідомлень:164
З нами з:06 березня 2015, 21:29
Репутація:2
Спеціальність:хірургія
Звідки:Україна

Re: Підготовка хірургів

Повідомлення Бойко » 05 червня 2015, 16:32

Плюси нашої системи ? Що не кажіть, але доступність отримання хірургічних навичок і доброзичливість викладачів хірургії у нас ще збереглася, місцями. Той хто рвався займатися хірургією і жив цим, отримав що хотів. Навіть в обласному центрі. В ЦРЛ це було набагато простіше ніж у центрі.

Мінуси нашої системи? За винятком небагатьох викладачів лекції та практичні заняття проводилися і проводяться рутинно, часом іде переказ підручника.  Дуже короткий термін навчання хірургів. Відсутня система раннього пошуку студентів здатних не тільки мислити але й з руками, які ростуть звідки треба.

Що змінити? Згоден з думкою багатьох про введення світової системи навчання. Може звучить і по колгоспному але як тимчасовий захід, можна ввести в лікарнях посаду хірург-вихователь або як завгодно назвати, головне суть - він контролює, вчить, сприяє і через кілька років відповідає за "кінцевий" продукт.


Повернутись до “Хірургія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 8 і 0 гостей

cron