Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Про занурення культі апендикса

Аватар користувача
Вікріл
Повідомлень:108
З нами з:22 березня 2015, 11:24
Репутація:3
Спеціальність:хірург, ендоскопіст
Звідки:Україна
Про занурення культі апендикса

Повідомлення Вікріл » 22 березня 2015, 11:30

Доброго дня. У лікарні, де я проходжу інтернатуру і сподіваюся залишитися на роботу, незанурена культя апендикса загрожує страшними розборками з боку начальства і карається майже смертю. Чому так, невже лігатурний метод не має права на існування ? А як же лап. апендектомія ? (яка у нас до речі тільки в теорії існує).

Аватар користувача
Бойко
Повідомлень:164
З нами з:06 березня 2015, 21:29
Репутація:2
Спеціальність:хірургія
Звідки:Україна

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення Бойко » 22 березня 2015, 11:35

Звичайно має, боріться, тримаємо за Вас кулаки ))) Запам'ятайте - в хірургії повинен бути тільки здоровий глузд, а досвід - базуватися на достовірних джерелах! Дивіться хворого завжди першим і завжди ретельно. шукайте підтвердження побаченого в прочитаному: розширюйте кругозір, читайте більше літератури (вчіть іноземну мову). З повагою ставтеся до старших, але не слідуйте їхнім безрозсудним примхам.

Аватар користувача
Треф
Повідомлень:251
З нами з:07 березня 2015, 00:43
Репутація:1
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення Треф » 22 березня 2015, 11:38


Аватар користувача
Вікріл
Повідомлень:108
З нами з:22 березня 2015, 11:24
Репутація:3
Спеціальність:хірург, ендоскопіст
Звідки:Україна

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення Вікріл » 22 березня 2015, 11:39

А ще вводять антибіотики в черевну порожнину...

Олена Іванівна
Повідомлень:68
З нами з:21 лютого 2015, 10:16
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Вінниця

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення Олена Іванівна » 22 березня 2015, 12:06

При вираженій інфільтрації стінки прямої кишки користувалася лігатурним методом. В інших випадках - кисет. Ускладнень його НЕ бачила. "Зет" - зараз дуже рідко. Думаю, більшість хірургів користуються "занурюючою" апендектомією, так само, як і 2-х рядним швом при анастомозах і ушиванні ран товстої кишки (Там - дворядний, і тут - дворядний, логічно?). І в лікарнях нашої області теж. Тільки всі мовчать про це.

Установки вводити антибіотики не бачила ніде. А ось діоксідин в черевну порожнину (да іноді і в плевральну) в кінці операції вводимо. І, при можливості, антибіотикопрофілактика в / в за 30 хв. широким спектром. Не думаю, що це погано.

Мені здається, починати якісь самовведення потрібно тоді, коли, принаймні, почнете лікувати й оперувати самостійно, а не під керівництвом старших колег. Будете завжди САМІ відповідати за свої дії - будете САМІ і вибір робити на користь якогось методу. Те, що лігатурний метод можливий у маленьких дітей - описано дуже давно, і думаю, не вимагає роз'яснень.

Ticlid
Повідомлень:1
З нами з:22 березня 2015, 13:04
Репутація:0
Спеціальність:Загальна хірургія та хірургія ШКТ
Звідки:Барселона
Місце роботи:Quirurgica

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення Ticlid » 22 березня 2015, 13:14

Останні 5 років жодного разу ні я, ні інші хірурги з мого колективу не занурювали культю апендикса при лапароскопічній апендектомії (виконуємо або з допомогою скорозшивачем EndoGia або петлями EndoLoop). 2-3 відкритих апендектомії що ми мали за ці 5 років таки накладали кисет щоб погрузити культю. Але як на мене то можна і не накладати. Endoloop лапароскопічно рахуй та ж сама лігатура. І ніхто в нашій лікарні лапароскопічно не погружає культю.

Аватар користувача
Родезія
Повідомлень:116
З нами з:20 лютого 2015, 00:11
Репутація:2
Спеціальність:хірург
Звідки:---

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення Родезія » 22 березня 2015, 13:32

Не бійтеся не занурювати куксу. Маю невеликий досвід 20-ти лапароскопічних апендектомій. У всіх випадках на культі відростка залишалися 2 лігатури Вікрил 2-0. Ускладнень, які б потребували повторних оперативних втручань не було. Тільки в одному випадку, при гангренозно-перфоративному апендициті, на 4-у добу проведено видалення 15 мл серозно-геморагічного випоту в проекції купола сліпої кишки (пункційно під контролем УЗД), одужання.

Гностик
Повідомлень:55
З нами з:28 лютого 2015, 14:04
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення Гностик » 22 березня 2015, 16:36


Бодун
Повідомлень:271
З нами з:05 березня 2015, 23:18
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення Бодун » 23 березня 2015, 13:07

Колись я запитав у досвідченого хірурга про те, чи можна користуватися лігатурним способом. Відповідь була такою: хочеш - роби, але навіть якщо ти зробиш 100 операцій вдало, а на 101-й культя розвалиться, то прокурор відкриє будь-який вітчизняний підручник, де чорним по білому написано - "кисет" і скаже, що ти порушив стандарт лікування, що і призвело до ускладнення. Ну і далі по повній програмі. І ніякі закордонні джерела у нас в країні не катять (я в цьому переконався, коли ми ходили по інший скарзі, прокурор сказав - що ви мені англійські статті тицяєте - фігня це все). Тому поклав кисет і спи спокійно, що я і роблю.

Аватар користувача
МихМих
Повідомлень:143
З нами з:23 березня 2015, 13:22
Репутація:3
Спеціальність:лікар я
Звідки:Львів

Re: Про занурення культі апендикса

Повідомлення МихМих » 23 березня 2015, 13:27

Згадав я свої відчуття, коли сам ламав свої стереотипи і починав "не занурювати культю" при лапароскопічній апендектомії). Це було щось. Начебто і читав, що "так можна" і навіть потрібно. Начебто і фільми бачив про те, "як треба". Але ... Стереотипи!
У пацієнтки після першої лігатурної апендектомії я вислуховував перистальтику кожні 2-3 години після операції. Все чекав: коли ж почне розвалюватися купол ...:-))) Зараз вже перевалило за третю сотню. На щастя, не розвалювалося. Не бійтеся, колега, занурююча апендектомія не має переваг перед лігатурною.
Що стосується шовного матеріалу, то мій вибір - нерозсмоктуючий псевдомонофіламент. Оптимальне співвідношення ціна / "продуктивність" у продукту фірми "Лінтекс" - фторест (лавсан зі фторполімерним покриттям).
Чому так?
- Істинний нерозсмоктуючий монофіламент (наприклад, поліпропілен) занадто "слизький", схильний до розпускання і вимагає великої кількості вузлів, крім того, ці нитки занадто "крихкі" саме у вузлі.
- Розсмоктуючі матеріали допустимі, але потрібні тривалі терміни розсмоктування і, бажано, відсутніть гнотових властивостей. Тут вибір невеликий: моносорб (він же ПДС II). Моносорб значно дорожче фтореста. Монокрил має занадто короткий термін розсмоктування (7 днів - 50% міцності). Що ж стосується застосування вікрилу, то крім більш високої ціни, ніж у фтореста, є ще одне не дуже хороше "але": Вікріл - поліфіламент, а тому має гнотовість, що не дуже добре при застосуванні в нестерильному середовищі при гострому апендициті.


Повернутись до “Хірургія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 2 і 0 гостей

cron