Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Болюча перкусія після лікування різців

Рафаель
Повідомлень:52
З нами з:22 лютого 2015, 14:04
Репутація:0
Спеціальність:стоматолог
Звідки:Україна
Болюча перкусія після лікування різців

Повідомлення Рафаель » 22 лютого 2015, 14:07

Вже не в перший раз, я і деякі мої знайомі лікарі стикаємося з подібною ситуацією. Після ідеального лікування різців на верхній щелепі у пацієнтів на дуже довгий час залишається болючість при перкусії. Така ситуація: глибокий карієс (або пульпіт), лікуємо в 1 відвідування, екстирпація, ампутація пульпи - проводимо ідеально (в тому числі і в коронкової частини, знаю що деякі нехтують цим моментом, і некротизована пульпа залишається в коронковій частині, саме при лікуванні різців, а потім часто зуб і темніє через неї), канал ідеально, герметично пломбуємо і накладаємо пломбу. Бувало, що з певних причин лікували в 2 і 3 відвідування. За верхівкою немає змін, все ідеально пройдено і опломбовано. Можливо, що залишаються відгалуження пульпи і т.п., але ж були випадки коли лікували і 2, і в 3 відвідування з накладанням пульпосептину і т.п. і все ж болі при перкусії найчастіше залишалися надовго. Пломбувати канал пробували так само різними матеріалами.

Аватар користувача
Анна
Повідомлень:68
З нами з:22 лютого 2015, 14:09
Репутація:0
Спеціальність:стоматологія
Звідки:Харків

Re: Болюча перкусія після лікування різців

Повідомлення Анна » 22 лютого 2015, 14:12

Ендоактиватором не користуєтеся? швидше за все справа дійсно в відгалуженнях пульпи, промивати гіпохлоритом, краще використовувати ендоактиватор, він доставляє гіпохлор туди, куди звичайним способом його не загнати, скільки не мий. Ускладнень і скарг на біль стане менше, і коштує він недорого.


Повернутись до “Стоматологія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість

cron