Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Рак шлунку

Аватар користувача
Рибоксін
Повідомлень:146
З нами з:05 березня 2015, 23:13
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна
Рак шлунку

Повідомлення Рибоксін » 09 жовтня 2016, 22:27

Вітаю, шановні колеги.

Цього ранку я оперував чоловіка, 63 роки. Передісторія - поступив з анемією, переливали ер. масу, паралельно обстежували. ФГС показали велику аденокарциному в проксимальній частині антруму. На КТ потовщення шлунку, без ознак метастазів.

На операції пухлина інфільтрує мезоколон, вгору поширюється майже до стравоходу. Парааортальні лімфовузли збільшені, щільні. Пухлина велика, але не щільно фіксована до ретроперитонемуму. Всі спроби відділити пухлину від товстої кишки не вдалися. Біопсія лімфовузлів, єюностома для харчування.

Я зробив неправильно? Я думаю було можливо зробити гастректомію, резекцію поперечки, але пухлинні тканини все одно лишалися.

Онкохірург
Повідомлень:74
З нами з:21 лютого 2015, 10:00
Репутація:1
Спеціальність:онкохірургія
Звідки:Київ

Re: Рак шлунку

Повідомлення Онкохірург » 10 жовтня 2016, 09:40

Треба було зробити паліативну гастректомію. Пригадую схожий випадок десь рік тому - чоловік років під 60, практично така ж пухлина. Зроблена гастректомія, езофагоєюностомія, харчова єюностома. До цих пір грається з внуками, водить авто, п'є, курить - не дивлячись на те, що поширення пухлини було зафіксоване і в анастомозі. Тобто паліативні резекції все таки мають сенс.

Полиграф Полиграфыч
Повідомлень:748
З нами з:05 червня 2015, 20:17
Репутація:9
Спеціальність:не врач
Звідки:фортеця Калаур

Re: Рак шлунку

Повідомлення Полиграф Полиграфыч » 10 жовтня 2016, 14:30

зробено правильно

Darmidon
Повідомлень:1055
З нами з:19 березня 2015, 19:29
Репутація:10
Спеціальність:хipургiя
Звідки:Україна
Місце роботи:ЛПЗ

Re: Рак шлунку

Повідомлення Darmidon » 10 жовтня 2016, 20:05

це 4 ст, якщо не має кровотечі та перфорації - з шлунком робити нічого не потрібно, все зроблено вірно, але якщо не має стенозу, єюностому не робив би.

Аватар користувача
Родезія
Повідомлень:116
З нами з:20 лютого 2015, 00:11
Репутація:2
Спеціальність:хірург
Звідки:---

Re: Рак шлунку

Повідомлення Родезія » 11 жовтня 2016, 11:20

Все зроблено правильно, я б не зробила більше. Паліативна операція повинна покращувати якість життя хворого. Я скептично ставлюся до такого варіанту після такої великої, не лікуючої резекції. Все би вийшло навпаки - повільне і неповне відновлення після операції, проблеми з харчуванням, болі аж до того моменту, поки метастази не закінчили б ці страждання.

Аватар користувача
МихМих
Повідомлень:143
З нами з:23 березня 2015, 13:22
Репутація:3
Спеціальність:лікар я
Звідки:Львів

Re: Рак шлунку

Повідомлення МихМих » 14 жовтня 2016, 21:17

Я не думаю, що хтось може називати певний підхід до такої ситуації правильним або неправильним. Однак, резекція пухлини ен блок з поперечною ободовою кишкою, гастректомією, R3 дисекцією лімфовузлів є цілком технічно здійсненною і є кращим паліативом, ніж єюностома. Звичайно, якщо пацієнт в змозі перенести подібний об'єм операції. Видалення пухлини це завжди кращий паліатив, ніж її залишення.

Можливість послати додому пацієнта, який може їсти сам, це досить втішно, особливо для самого пацієнта.

Darmidon
Повідомлень:1055
З нами з:19 березня 2015, 19:29
Репутація:10
Спеціальність:хipургiя
Звідки:Україна
Місце роботи:ЛПЗ

Re: Рак шлунку

Повідомлення Darmidon » 14 жовтня 2016, 21:40


Аватар користувача
Треф
Повідомлень:251
З нами з:07 березня 2015, 00:43
Репутація:1
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна

Re: Рак шлунку

Повідомлення Треф » 15 жовтня 2016, 20:36

Пацієнт звичайно інкурабельний, але видалення пухлини продовжило би йому життя.

Darmidon
Повідомлень:1055
З нами з:19 березня 2015, 19:29
Репутація:10
Спеціальність:хipургiя
Звідки:Україна
Місце роботи:ЛПЗ

Re: Рак шлунку

Повідомлення Darmidon » 15 жовтня 2016, 21:10


Андрій-Хірург
Повідомлень:174
З нами з:05 березня 2015, 23:23
Репутація:0
Спеціальність:хірургія
Звідки:Львів

Re: Рак шлунку

Повідомлення Андрій-Хірург » 17 жовтня 2016, 11:52

А з кимось консультуватись інтраопераційно не пробували? Гуртом і батька легше бити )))


Повернутись до “Онкологія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 2 і 0 гостей

cron