Терміни навчання студентів в Україні

В Україні тривалість навчання студентів у вищих навчальних закладах визначається численними факторами, зокрема рівнем кваліфікації, формою навчання, спеціальністю та нормативними документами Міністерства освіти і науки України (МОН).

Бакалаврат

Бакалаврат – це перший ступінь вищої освіти, який триває в Україні, як правило, 4 роки (8 семестрів) на денній формі навчання та 4,5 роки (9 семестрів) на заочній або вечірній формі.

Навчальний рік для студентів бакалаврату розпочинається 1 вересня і триває до 30 червня наступного року. Навчальний процес поділяється на два семестри: зимовий та літній. Зимовий семестр триває з 1 вересня по 31 січня, а літній – з 1 лютого по 30 червня. Під час кожного семестру студенти вивчають певний набір дисциплін, складають іспити та заліки.

Обов’язковими компонентами освітнього процесу для студентів бакалаврату є також навчальна та виробнича практики. Тривалість та графік практик визначаються навчальними планами спеціальностей.

Наприкінці кожного семестру студенти отримують академічну довідку з відображенням оцінок з пройдених дисциплін. По завершенню навчання студентам видається диплом бакалавра за умови успішно складеного державного екзамену або захисту магістерської роботи.

Магістратура

Магістратура – це другий ступінь вищої освіти, який надбудовується над освітою, здобутою на рівні бакалаврату. Тривалість навчання в магістратурі становить 1,5-2 роки (3-4 семестри) на денній формі навчання та 2-2,5 роки (4-5 семестрів) на заочній або вечірній формі.

Навчальний рік для студентів магістратури розпочинається 1 вересня і триває до 30 червня наступного року. Навчальний процес також поділяється на два семестри: зимовий та літній.

Освітній процес для студентів магістратури передбачає поглиблене вивчення спеціальності, виконання магістерської роботи та її захист. Наприкінці навчання студентам видається диплом магістра за умови успішного захисту магістерської роботи.

Докторантура (аспірантура)

Докторантура (аспірантура) – це третій ступінь вищої освіти, який готує наукові кадри з відповідних спеціальностей. Тривалість навчання в докторантурі становить 4 роки.

Навчальний рік для докторантів розпочинається 1 жовтня і триває до 30 вересня наступного року. Під час навчання докторанти виконують наукові дослідження, готують та публікують наукові статті, проходять наукові стажування.

По завершенню навчання докторанти захищають дисертацію та отримують науковий ступінь доктора філософії (PhD) або доктора наук.

Індивідуальний графік навчання

Для деяких категорій студентів може встановлюватися індивідуальний графік навчання. До таких категорій належать:

* Студенти з інвалідністю;
* Студенти, які поєднують навчання з роботою;
* Студенти, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною;
* Студенти, які виконують державні або громадські обов’язки.

Індивідуальний графік навчання встановлюється за заявою студента та за погодженням з адміністрацією вищого навчального закладу.

Форми навчання

В Україні студенти можуть навчатися за різними формами навчання:

* Денна форма навчання передбачає відвідування занять щодня протягом 5-6 днів на тиждень з 8:00 до 17:00.
* Заочна форма навчання передбачає відвідування занять не частіше, ніж один раз на два тижні.
* Вечірня форма навчання передбачає відвідування занять у вечірній час.

Форма навчання визначається при вступі до вищого навчального закладу. Студентам може бути дозволено перехід з однієї форми навчання на іншу за заявою студента та за погодженням з адміністрацією вищого навчального закладу.

Запитання 1: До якого числа вчаться студенти денної форми навчання?

Відповідь: Дати початку та завершення навчального року для студентів денної форми навчання встановлює Міністерство освіти і науки України. Зазвичай, навчальний рік для студентів першого курсу розпочинається на початку вересня та триває до середини червня наступного року. Для студентів старших курсів навчальний рік починається у другій половині серпня і завершується на початку липня.

Запитання 2: До якого числа вчаться студенти заочної та вечірньої форми навчання?

Відповідь: Навчальний рік для студентів заочної та вечірньої форми навчання розпочинається з проведення першої навчальної сесії в один із суботніх днів вересня або жовтня. Дати проведення сесій встановлюються навчальним закладом і можуть незначно відрізнятися в різних навчальних закладах. Зазвичай навчальний рік завершується в один із суботніх днів травня або червня.

Запитання 3: Чи можуть студенти навчатися до якогось певного числа після пропуску семестру або курсу?

Відповідь: Так, студенти можуть продовжити навчання після пропуску семестру або курсу. Максимальні строки навчання після пропуску встановлюються навчальним закладом. Зазвичай студентам надається один додатковий рік для завершення навчання на кожен пропущений рік, тобто студенти можуть навчатися до додаткових 5 років після закінчення нормативного терміну навчання.

Запитання 4: До якого числа вчаться студенти, які навчаються за скороченою формою навчання?

Відповідь: Студенти, які навчаються за скороченою формою навчання, зазвичай завершують навчання раніше, ніж студенти денної форми навчання. Терміни навчання для студентів скороченої форми навчання встановлюються навчальним закладом і визначаються з урахуванням попереднього рівня освіти та отриманих знань.

Запитання 5: До якого числа вчаться студенти, які навчаються за індивідуальним графіком?

Відповідь: Студенти, які навчаються за індивідуальним графіком, встановлюють самостійно дати початку та завершення навчання, але повинні завершити навчання в межах встановлених навчальним закладом максимальних строків навчання. Студенти, які навчаються за індивідуальним графіком, повинні отримати відповідний дозвіл від навчального закладу.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *