Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Про мову викладання в ХНМУ

Darmidon
Спеціальність: хipургiя
Місце роботи: ЛПЗ

Re: Про мову викладання в ХНМУ

Повідомлення#11 » 10 листопада 2017, 21:53

Благомед писав:Насильно нічого не вийде, потрібно показувати гарний приклад.

Вийде, дитина теж вчитися не хоче та в школу ходити, але ж вчиться і ходе примусово.

Полиграф Полиграфыч
Спеціальність: не врач

Повідомлення#12 » 10 листопада 2017, 21:57

Darmidon писав:
Полиграф Полиграфыч писав: Англія не анексувала теріторію Швецію і не є загрозою її існування. Різницю відчуваєте.

не-а. язык и политика -не должны коррелировать

Але ж для вас мова була споріднена з політикою під час конфлікту в 90 роках.
Радянський союз якось про це не думав.[/quote]
пе-ре-ве-ди....

dr.Viktor
Спеціальність: Хірург
Місце роботи: Туніс, HRM

Повідомлення#13 » 17 листопада 2017, 11:26

Полиграф Полиграфыч писав:
Благомед писав:Насильно нічого не вийде, потрібно показувати гарний приклад.

золотые слова!
мой племянник учился на мастерате в Швеции. государственный язык швецкий. Но гражданам и иностранцам удобней учиться на английском, в универе преподавали на английском. В магазине, библиотеке, куда ни обратись, все тебе ответят на английском. и никаких проблем. ну и про шведский не забывали. Ситуация сама диктует каким языком пользоваться. В нормальных странах из этого не делают проблему

Поки ще ТАК!!! думаєм, то з державністью будем мати проблеми...
1- вже багото зроблено і мої Онуки вільно володіють рідною мовую і паралельно знають англійську, французьку, німецьку і російську і значно краще свого Діда /дитячий садок, школа і рідна мова в сім"ї/...
2- вірний приклад--: у Франції- єдина державна мова і питання закрите...
3- у вищій школі пора робити радікальні реформи...
Всі українці повинні знати державну мову і одержувати на державній мові всі види освіт, а розмовляти в биту і сім"ї нікому не заборонено на любій мові і ніхто нікого не принижує...Крапка...
По другому в Україні ніяк бути не може і це всі спокійно повинні розуміти...
І не треба вертатися до нашої історії де з рідною мовою були негаразди...
Пора цівілізовано поставити на мові крапку...
Якщо в Україні є такі Сини, як шановний Артем з Харькова, то все буде у нас гаразд, а що ТАК!!! буде сумніву в цьому не має...
Гасло-:
Українській мові в Україні зелене світло і державність рідної мови!!! ДАЙОШЬ-))!!!?
Звідки-:
"Стало жить лучше, стало жить веселей!"
Де і куди-:
"Ще нам Браття Молодії усміхнеться Доля! ТАК!!!"

Наталія
Спеціальність: терапевт

Повідомлення#14 » 17 листопада 2017, 18:44

Ну лекції ще можна заставити. А практичні заняття? Сидять десять російськомовних студентів і російськомовний викладач в якомусь закутку, де їх ніхто не бачить, і що ви думаєте, вони раптом почнуть між собою говорити українською?

dr.Viktor

Повідомлення#15 » 18 листопада 2017, 12:00

Наталія писав:Ну лекції ще можна заставити. А практичні заняття? Сидять десять російськомовних студентів і російськомовний викладач в якомусь закутку, де їх ніхто не бачить, і що ви думаєте, вони раптом почнуть між собою говорити українською?

В мої роки студенства 1971-1977.рр. в Чернівцях в ЧДМІ була лише одна кафедра на українській мові- це біохімія проф. Лопушанського і все...
Пам*ятаю студента, який закінчив медучилище на укр.мові в Івано-Франківську, то коли проф. Малишевська читала нам анатомію, то він писав з її російських слів на українській мові і так їй і здавав єкзамен...))
Писав "гомілка і т.д.", а я питався що це-)), бо ж мед. терминології по укр. нас не вчили....
До сих пір, як треба, не знаю укр. медичної термінології, а французьку краще знаю...))
Питається, чому в Україні не вчать майбутніх професорів по українськи, які будуть вчити своїх студентів на рідній мові...
Як може бути по іншому...?
Бо ж, якщо не має державної мови, то і не має держави...
А те, що буде в Україні все гаразд з державною мовою сумніву не має, бо ж вже молодь друга і дороги назад до "русифікації" України не має...
Всім успіхів...
Звідки-:
Де і куди-:

Ілля Пігович
Спеціальність: хірург
Місце роботи: Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, хірургічне відділення

Повідомлення#16 » 19 листопада 2017, 15:31

Я здавав Малишевській анатомію. Вона росіською говорила, я українською. Отримав 3 бала, чи через мовне нерозуміння, чи забув сегменти легень, не знаю)))))

dr.Viktor

Повідомлення#17 » 20 листопада 2017, 13:48

Ілля Пігович писав:Я здавав Малишевській анатомію. Вона росіською говорила, я українською. Отримав 3 бала, чи через мовне нерозуміння, чи забув сегменти легень, не знаю)))))

І я теж здавав єкзамен Малишевській, але здавав на російскій...((
Пробував на першому курсі відповідати по біологіі на укр. мові, і одержував двійки і відробки практичних занять, до тих пір, поки чисто автоматично і з "переляку" відповів на російській мові / як раз до цього заняття не був готовий.../, то руськомовна Препод сказала-:
"Вы лентяй, оказывается, Студент, но если захотите, то можете отвечать, как надо и нормальным и всем понятным языком..Это вам не в деревне средняя школа, а медиститут, пора это понимать, если хотите дальше учиться..."..."
Більше на рідній мові не відповідав і все було гаразд...
Хоча, особливого питання в мої часи по мові не було, але нас ломали, як хотіли...
Тепер це чітко усвідомлюю...
Слава Всевишньому, що моі Онуки цього не знають...
Все буде нормально, поки у нас є такі студенти, як Артем, що в темі і в цьому не має сумніву...
Звідки-:
Де і куди-:

Онкохірург
Спеціальність: онкохірургія

Повідомлення#18 » 20 листопада 2017, 20:15

Я радий, що ще можу вільно спілкуватися українською. В Білорусі наприклад ситуація критична. Хоча, якщо подивитися глобально, то з часом зникнуть всі мови, народи і країни, які зараз живуть на землі. Замість них будуть інші. Або нічого не буде, вимремо. То чи варто перейматися?

Darmidon
Спеціальність: хipургiя
Місце роботи: ЛПЗ

Повідомлення#19 » 20 листопада 2017, 20:55

Онкохірург писав:Я радий, що ще можу вільно спілкуватися українською. В Білорусі наприклад ситуація критична. Хоча, якщо подивитися глобально, то з часом зникнуть всі мови, народи і країни, які зараз живуть на землі. Замість них будуть інші. Або нічого не буде, вимремо. То чи варто перейматися?

:-) :-) конспірологія???

dr.Viktor

Повідомлення#20 » 21 листопада 2017, 09:48

Darmidon писав:
Онкохірург писав:Я радий, що ще можу вільно спілкуватися українською. В Білорусі наприклад ситуація критична. Хоча, якщо подивитися глобально, то з часом зникнуть всі мови, народи і країни, які зараз живуть на землі. Замість них будуть інші. Або нічого не буде, вимремо. То чи варто перейматися?

:-) :-) конспірологія???

Білоруси самі рішать на якій мові їм розмовляти...
А, ось в Африці всі Українці яких я знаю і ми спілкуємось і розмовляєм на рідній мові, звичайно, і зустрічаємось в вишиванках в посольстві України на виборах і на день незажежності і всі стараємось ці зустричі не пропустити, бо ж "відсутність" не приймається...-:-)).
Такі Африкансько-Туніські реалії...
Українець на всіх континентах Українець...
Про це в інеті можна найти багато інфо...
Звідки-:
Де і куди-:

Повернутись до “Форум студентів Харківського національного медичного університету (ХНМУ)”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість