[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Trying to access array offset on value of type null
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Trying to access array offset on value of type null
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Trying to access array offset on value of type null
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/ext/bb3mobi/exlinks/core/helper.php on line 194: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/ext/bb3mobi/exlinks/core/helper.php on line 195: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Сумніви в діагнозі. - Консультація лікаря - Форум лікарів
Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Сумніви в діагнозі.

Кошеня
Повідомлень: 14
З нами з: 18 січня 2016, 14:47
Спеціальність: мама
Звідки: Тернопіль
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#1 » 18 січня 2016, 15:00

Добрий день.Прокоментуйте будьласочка ЕЕГ дитини 6 років.Частота ЕЕГ відповідає віку.Альфа ритм 9Гц, зональність збережена.Реєструється мю-активність у центральних відведенях. зареєстровано епіактивність у вигляді низько амплітудних спайк-хвиль у правих тімно-скроневих відведеннях.При проведенні гіпервентеляції-наростання дизритмії ЕЕГ з помірним посиленням амплітуди спайк активності.фотопароксизмальність відсутня.МРТ без патологій. Дитина скаржиться на відчуття сипання піску по голові, інколи по ногах.

Аватар користувача
Мазуренко
Повідомлень: 83
З нами з: 21 лютого 2015, 10:32
Спеціальність: психіатрія
Звідки: Київ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#2 » 18 січня 2016, 22:27

Добрий вечір, якщо вас цікавить, чи є в дитини епілепсія - то ні. Епілепсія це клінічне поняття, тобто мають бути симптоми (епіприпадки). Якщо припадків немає, то про епілепсію навряд чи можна говорити, хоча і є зміни на ЕЕГ. Правда існують нетипові форми епілепсії, можливо тут неврологи щось підкажуть. Ви були на консультації в невролога, що вам сказали?

Кошеня
Повідомлень: 14
З нами з: 18 січня 2016, 14:47
Спеціальність: мама
Звідки: Тернопіль
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#3 » 18 січня 2016, 22:58

Добрий вечір.Дякую за відповідь.Невролог мені нічого не пояснює.Ми прийшли перший раз до нього, бо в дитини були відчуття сипання піску по голові, інколи по ногах.Він направив нас на ЕЕГ сказавши ,що це можуть бути скриті судороги( після моєго розпитування).На другу консультацію ми принесли результат ЕЕГ і дитині було призначено протисудомні таблетки(лікар все писав мовчки).На моє запитання , чи в дитини епілепсія відповів-ну ви ж самі бачите епіактивність.Потім побачила в карточці діагноз:Парціальна скронева Epi...bus(не млжу прочитати останнє слово).Таблетки дитина приймає, але я дуже надіюсь , що в дитини все ж таки не епілепсія...

Аватар користувача
Мазуренко
Повідомлень: 83
З нами з: 21 лютого 2015, 10:32
Спеціальність: психіатрія
Звідки: Київ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#4 » 22 січня 2016, 15:38

Епіактивність це ще не епілепсія.

Кошеня
Повідомлень: 14
З нами з: 18 січня 2016, 14:47
Спеціальність: мама
Звідки: Тернопіль
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#5 » 22 січня 2016, 22:34

Були сьогодні в лікаря.Він зі мною розмовляв!!!Протисудомні ліки нам не допомагають, каже , що це можуть бути нервові парестезїї, призначив +гідазепам.

Аватар користувача
Irena
Повідомлень: 134
З нами з: 19 лютого 2015, 21:51
Спеціальність: невролог
Звідки: Київ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#6 » 25 січня 2016, 13:43

Поки що по одній ЕЕГ судити складно. На мій погляд, чи може це бути епілепсія, то швидше ні, ніж так.

Уточніть характер скарг: як часто турбує, тривалість, чимось провокується чи ні, дитина сама поскаржилася або батьки помітили зміни в поведінці. Неврологічний статус норма?

Можливо, є якісь супутні неприємні відчуття у вухах, скронево-нижньощелепному суглобі. Є цікаві статті по патології СНЩС зі схожими скаргами на "пересипання піску". Відповідно до огляду потрібно залучати ортопеда і дивитися м'язовий тонус жувальних м'язів, тригерні точки, рухливість СНЩС та інше.

Кошеня
Повідомлень: 14
З нами з: 18 січня 2016, 14:47
Спеціальність: мама
Звідки: Тернопіль
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#7 » 25 січня 2016, 14:41

Велике вам спасибі, Дитина вперше поскаржилась минулого року в листопаді, потім зима, весна , літо скарг не було(але тепер вона каже, що такі відчуття у неї були і в садочку).В вересні вона пішла у 1клас, пісочок міг сипатись раз в декілька днів.Потім частота поступово наростала.Перший раз коли ми попали на прийом до невролога 28 грудня приступ був 1-2рази в день, вже через тиждень 3-8раз.Тоді ми почали приймати карбамазепін, але приступів вже може бути від 15-70, +плюс були 2 дні коли вона бачила кольорові кола, палки. букви і т.д.,може нею трухнути легенько(як при ознобі).характер скарг:тривалість 1-2 сек. буває один пісочок, а буває декілька -один за одним. Дитина не відключається, взагалі ніяких зовнішніх змін.Пісочок сипеться будь-коли, але я помітила,що коли ввечері дитина миється, а точніше коли занурюється в воду і виходить з неї, то дуже багато піску сипеться (може це повязано з холодом, бо у ванній у нас прохолодно).Також він інколи сипеться по ножках. тулубі.На моє прохання уточнити про відчуття,чому вона думає ,що це пісок- доця постукує по голові пальчиком(каже ніби пісок падає і торкається голови,я думаю можливо це щось типу поколювань?). Неврологічний статус норма(це в карточці написано, але при першому відвідуванні лікар написав-помірна міатонія).Приймаємо зараз карбамазепін+ гидазепам, я так зрозуміла, що якщо не допоможе, лікар відмінить взагалі препарати.На моє запитання. можливо нам провести ще якісь обстеження за межами нашого міста. відповів що не потрібно.Порадьте щось згорьованій матері. бо чую , що в самої скоро приступи почнуться...

Мартинюк
Повідомлень: 40
З нами з: 01 березня 2015, 20:56
Спеціальність: невролог
Звідки: Київ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#8 » 26 січня 2016, 13:04

Скоріше за все це епі. Тим більше ЕЕГ з епіактивністю. Що стосується скарг, то потрібно враховувати, що дитині всього 6 років. І в такому віці важко вимагати від пацієнта точного опису відчуттів. Я у своїй практиці бачив випадки з найнеймовірнішими скаргами.

Дмитро Москаленко
Повідомлень: 9
З нами з: 02 березня 2015, 13:49
Спеціальність: невролог
Звідки: Київ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#9 » 26 січня 2016, 13:11

Після уточнення скарг ще більше даних за епілепсію. Самі пишете, що нею може "трухнути" - я думаю, це не що інше, як судоми, тобто епіприпадок. Лікуватися звичайно потрібно, раджу звернутися до іншого невролога, можливо поїхати в більше місто (до обласних спеціалістів), не знаю, де ви проживаєте.

Кошеня
Повідомлень: 14
З нами з: 18 січня 2016, 14:47
Спеціальність: мама
Звідки: Тернопіль
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Сумніви в діагнозі.

Повідомлення#10 » 26 січня 2016, 17:25

Люди добрі. це значить. що таблетки на цю форму епі не впливають?!До чого морально мені готуватись?Вона почала багато бачити картинок.Сьогодні вона вдарилась локтиком, Сказала, що посипався пісок такий як по голові.Тепер хоч зрозуміло, що вона відчуває.Можливо це все ж таки проблеми з нервовою системою, а не епі?Порадьте куди можна ще звернутись хоча б для нормальної діагностики?Місто значення не має.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Повернутись до “Консультація лікаря”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 2 і 0 гостей

cron