Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Влучно про спілкування

Володимир Алейнік
Повідомлень:149
З нами з:20 березня 2015, 11:35
Репутація:1
Спеціальність:травматологія і ортопедія
Звідки:Львів
Місце роботи:Медичний центр фізичної терапії та медицини болю "Інново"
Влучно про спілкування

Повідомлення Володимир Алейнік » 10 квітня 2015, 12:14

Роль доказової медицини
Читачі цього блогу напевно знають, але, все одно, дозволю собі нагадати про роль доказового методу в сучасній клінічній медицині. Він дозволяє виробити рекомендації для лікування, що базуються на результатах об’єктивних досліджень, а не лише власного досвіду лікаря. Доказова медицина виділяє п’ять рівнів рекомендацій (дивіться таблицю за посиланням), серед яких власний досвід є найнижчим. Вона не заперечує важливості досвіду, але рекомендує використовувати найвищій з наявних рівнів.

Який вплив має доказова медицина на навчання американських студентів-медиків? Перш за все, окрім простої подачі знань, медична школа показує, яким чином ці знання були здобуті. Поряд з підручниками студентів заохочують до використання ПабМеду та повних текстів оригінальних статей у наукових журналах. Вони вчаться знаходити та використовувати надійні джерела інформації та критично оцінювати якість досліджень — навичкам, що допомагатимуть їм протягом усього професійного життя (дивіться мій попередній допис на цю тему).

Озброєні цими знаннями, в дискусії про вплив імунізації вони посилатимуться на наукові статті з цієї теми. При плануванні операції або виборі лікування вони шукатимуть останні рекомендації професійних організацій. Таким чином створюється середовище, де кожен лікар відчуває себе частиною великої наукової громади, в якій він — безпосередній учасник. Навіть якщо він особисто не проводить дослідження, а використовує їхні результати для прийняття клінічних рішень.

Доки наші лікарі не відчують важливості використання наукового метода, доти серед них триватимуть аматорські дискусії про “загрозу вакцинацій”, “доречність гомеопатії” та іншу езотерику. Чи я хочу, аби ми взагалі припинили ці розмови? Ні. Але я мрію про те, аби вони перейшли з рівня посилань на теорії змови до сучасної наукової дискусії.

http://sergiynesterenko.com/?p=699

Аватар користувача
Ілля Пігович
Повідомлень:1501
З нами з:18 лютого 2015, 12:05
Репутація:10
Спеціальність:хірург
Звідки:Кам'янець-Подільський
Місце роботи:Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, хірургічне відділення

Re: Влучно про спілкування

Повідомлення Ілля Пігович » 10 квітня 2015, 22:03

Корисну роботу робить Сергій Нестеренко, знаємо його блог. Причому, що цікаво, він здається з Дніпропетровська, але веде блог українською.


Повернутись до “Корисна медична інформація”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість