Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Випадок розриву брижейки

dr.Viktor
Спеціальність: Хірург
Місце роботи: Туніс, HRM

Re: Випадок розриву брижейки

Повідомлення#11 » 05 липня 2018, 22:43

1-
Ілля Пігович писав:В таких же, на бумажці видно. Але одиниці на літр це поняття філософське.

По "арабськи" вимір простий-:
Amylasemie---UI/L---N.V.=<_100;---у нас на потоці в любий час, результат буде, не більше, чим ч/з 5 хв.на аппараті, звичайно...;
Amylasurie.---UI/L---N.V.=<_321;--у нас не робиться...

2- цікавий аналіз в темі від розриву брижейки, до "головного лікаря" д-ра Хауса..--:))

3-
admin писав:....................................
Лапароскопія - багато крові. Лапаротомія - гематома в області брижейки тонкої кишки з розривом, гемоперитонеум 1500 мл. При ревізії гематоми триваючої кровотечі не виявлено. Дренажі, ушивання.
Отакий панкреатит, шановні.

Запитання-:
1- Ви планували зробити операцию малоівазивно і лапароскопично, чи тільки для діагностики...?
2- при нормальних показниках амилази ви виставляете панкреатит...?
3- якщо амілаземія нормальна і клинично є "Живіт піддутий, якісь плями фіолетового відтінку" і+ на УЗД-- вільна рідина в животі. -то те ж "панкреатит"...?
Хороший приклад для аналізу, для всіх нас...
4- + "гемоперитонеум 1500 мл." і при цьому показники Hb в динамиці був без змін...?
Чи Hb в динамиці, до операціі" не робили...?
Успіхів і надалі...
Звідки-:
"Стало жить лучше, стало жить веселей!"
Де і куди-:
"Ще нам Браття Молодії усміхнеться Доля! ТАК!!!"

Ілля Пігович
Спеціальність: хірург
Місце роботи: Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, хірургічне відділення

Повідомлення#12 » 06 липня 2018, 09:14

1. Я тільки лікував йому панкреатит на другу добу. На рахунок лапароскопії - темна історія. Одні кажуть, що його допитали перед операцією і він признався, що його били. Інші кажуть, що ішли як на санацію при панкреатиті і знайшли кров.

2. Амілаза - фермент неспецифічний, тому виставляємо звичайно.
3. І ще й до того всього напередодні бухав, найбільш імовірний діагноз - панкреатит. Те що не було динаміки не дивлячись на лікування, це єдине що насторожувало. Капаємо, загальний стан нормальний. А живіт поганий, болить, піддутий. Я вже думав може прикрита перфорація, робив повторно ОЧП - нема газу. Може апендицит - але також ну ніяк не вписувалося.
4. Після операції став 123 чи 125, щось таке. До операції не повторювали.

BISON
Спеціальність: хірург, онколог, проктолог, флеболог...

Повідомлення#13 » 06 липня 2018, 15:41

Та до нього самого дійшло, що пора вже колотися, щось не так в животі, от і признався...

dr.Viktor

Повідомлення#14 » 07 липня 2018, 13:33

Ілля Пігович писав:1. Я тільки лікував йому панкреатит на другу добу. На рахунок лапароскопії - темна історія. Одні кажуть, що його допитали перед операцією і він признався, що його били. Інші кажуть, що ішли як на санацію при панкреатиті і знайшли кров.

2. Амілаза - фермент неспецифічний, тому виставляємо звичайно.
3. І ще й до того всього напередодні бухав, найбільш імовірний діагноз - панкреатит. Те що не було динаміки не дивлячись на лікування, це єдине що насторожувало. Капаємо, загальний стан нормальний. А живіт поганий, болить, піддутий. Я вже думав може прикрита перфорація, робив повторно ОЧП - нема газу. Може апендицит - але також ну ніяк не вписувалося.
4. Після операції став 123 чи 125, щось таке. До операції не повторювали.

Дякую, зрозуміло...-:
1- Лапароскопична "історія" зрозуміла і логична...
2- у нас при нормальній амілазі не принято ставити ГП=Гострий Панкреатит, хоча "не заборонено"-))...
Буває і так, наприклад-:
Виписав сьогодні Паціентку, яку госпиталізував з клінікою ГА і амелаземією 1235 UI/L...
На наступний день призначив УЗД, де Гуру-Узісти пишуть каменці в ЖМ без ГХ і що панкреас в нормі...
Через три дні "консервів" загальний стан нормалізувався і амалеземія теж...
Виписав до гастролога з рекомендацією косультаціі Хірурга ч/з 6 місяців в відношенні плановоі лапароскопичноі ХЄ...
3- процесс діагностики зрозумілий і логичний, а тако ж, тактично, вірний, бо ж при нормальному загальному стані квапитись з операцією не потрібно, що ви і зробили...
4- зрозуміло, що виявелась травма і кровь в животі, а не ГП...

Все ж таки уточніть, пліз-:
"4- + "гемоперитонеум 1500 мл." і при цьому показники Hb в динамиці був без змін...?
Чи Hb в динамиці, до операціі" не робили...?"

Успіхів.
Звідки-:
Де і куди-:

Ілля Пігович

Повідомлення#15 » 07 липня 2018, 13:52

2. Якби моя воля, я би взагалі аналіз на амілазу заборонив. Наприклад у хворого 100% апендицит, защемлена грижа, чи взагалі живіт не болить, а показник в 10 раз більше норми. Тільки лишні запитання від далеких людей - а може це панкреатит?

4. Перший аналіз - 150 (при поступленні). Другий аналіз - 125 (після операції)

dr.Viktor

Повідомлення#16 » 07 липня 2018, 15:03

Ілля Пігович писав:2. Якби моя воля, я би взагалі аналіз на амілазу заборонив. Наприклад у хворого 100% апендицит, защемлена грижа, чи взагалі живіт не болить, а показник в 10 раз більше норми. Тільки лишні запитання від далеких людей - а може це панкреатит?

4. Перший аналіз - 150 (при поступленні). Другий аналіз - 125 (після операції)

2- не згоден...
Не зустрічав при ГА=Госторому Аппендициті повишену амілазу, а робим завжди...
+ на УЗД, тут, 100% підтведжують ГА, а якщо УЗД негативна спостерігаю 24 години і не вздумаю оперувати і призначаю ч/з 24 години УЗД, якщо негативний результат, то як правило, і клініка "розсмоктується"...
На сьогодні, в ургентності, з УЗД і КТ "Стало жить лучше, стало жить веселей"...

4- про результати амілази в темі зрозуміло-там не було ГП=Гострого Панкреатиту...
Я запитую про результати гемоглобіну в динамиці, ось ще копірую запитання-:
"4- + "гемоперитонеум 1500 мл." і при цьому показники Hb=гемоглобін в динамиці був без змін...?
Чи Hb=гемоглобін в динамиці, до операціі" не робили...?"
Чи ви дали відповідь-: " 150 і 125" і це показники Гемоглобіну, а не амілази...!?
Вірно?
Звідки-:
Де і куди-:

Полиграф Полиграфыч
Спеціальність: не врач

Повідомлення#17 » 07 липня 2018, 19:34

Илья, наши хирурги тоже крайне осторожно относятся к определению амилазы крови. Очень неспецифичный маркер, часто ложно-положительный. К тому же, хирург не может выставлять клинический диагноз, находясь в прямой зависимости от полуграмотной лаборантки

Ілля Пігович

Повідомлення#18 » 07 липня 2018, 21:33

dr.Viktor писав:Не зустрічав при ГА=Госторому Аппендициті повишену амілазу, а робим завжди...

Це я не теоретизую, а кажу що бачив на власні очі - підвищена до тисяч одиниць амілаза при гострому апендициті, защемленій паховій грижі, у дівчинки без болю в животі. І це я ще не згадав про паротити в інфекції. Я не знаю для чого інфекціоністи роблять при свинці цей аналіз, хіба що для того, щоб напрягти хірурга, виключати панкреатит.

dr.Viktor писав:Чи ви дали відповідь-: " 150 і 125" і це показники Гемоглобіну, а не амілази...!?
Вірно?

Це гемоглобін.

Полиграф Полиграфыч писав:Илья, наши хирурги тоже крайне осторожно относятся к определению амилазы крови. Очень неспецифичный маркер, часто ложно-положительный. К тому же, хирург не может выставлять клинический диагноз, находясь в прямой зависимости от полуграмотной лаборантки

Повністю згоден.

dr.Viktor

Повідомлення#19 » 08 липня 2018, 19:44

Ілля Пігович писав:1- бачив на власні очі - підвищена до тисяч одиниць амілаза при гострому апендициті, защемленій паховій грижі, у дівчинки без болю в животі. І це я ще не згадав про паротити в інфекції. Я не знаю для чого інфекціоністи роблять при свинці цей аналіз, хіба що для того, щоб напрягти хірурга, виключати панкреатит.

2- Це гемоглобін.

3-
"Полиграф Полиграфыч"--Илья, наши хирурги тоже крайне осторожно относятся к определению амилазы крови. Очень неспецифичный маркер, часто ложно-положительный. К тому же, хирург не может выставлять клинический диагноз, находясь в прямой зависимости от полуграмотной лаборантки

Повністю згоден.

1- можливо тому, тут, не бачу підвищення амілази, при другій патологіі, що результати не залежить від лаборанта, а все робить техніка і, практично, навіть не можу назвати, який аналіз роблять вручну...
Але треба враховувати, звичайно, що, можлива, "ложно-позитивна" амілаземія, але для цього є клініка, УЗД і КТ...
Тут, "ложно-позитивний" аналіз амілази не зустрічав...
І також не ставлю діагноз ГП=Гострого Панкреатита, якщо амілаземія негативна...
Тут, була конференція, де підкреслювали, що ліпаземія більш "типовий" аналіз при ГП і треба назначати робити в ургентності ліпаземію, паралельно з амілаземією...
Звертали увагу, що при негативній амілаземіі, не рідко, ліпаземія позитивна і при наявності кліники, можна ставити діагноз ГП, в тих випадках, коли УЗД і КТ нічого не показує...
Але у нас теста на ліпаземію, поки що, не має...

2- зрозуміло...

3- моє бачення в пункті номер один...
Оффтоп: Показати
+ на сьогодні поставити клінічний діагноз, зовсім не так, як 20-30 років тому, наприклад-:
Не рідко ставлю кліничний діагноз ГО, коли і аналізи в нормі ( аппаратом і від лаборанта не залежить), то, раніше, дома як було--:
якщо до ранку не виключив ГО, то повинен здати чергування і прооперувати, ось і тягали вночі "Голубі Хробаковидні відхвістки"...
А зараз навіть і не вздумаю оперувати вночі і призначу УЗД, якщо УЗД негативна, то по клініці наблюдаю ще 24 години і знову УЗД і за цей час, як правило первичний діагноз ГО "розсмоктується"...
Не пам'ятаю, щоб оперував ГО без підтвердження на УЗД...
Такий "Африканський протокол" і ось, уже, більше 20 років...

Успіхів всім нам...
Звідки-:
Де і куди-:

Ілля Пігович

Повідомлення#20 » 11 липня 2018, 09:40

dr.Viktor писав:Тут, "ложно-позитивний" аналіз амілази не зустрічав...

Може просто різні методики визначення, норми ж відрізняються. У нас незначно підвищена амілаза або на верхній межі норми дуже часто буває. Бісить просто. Наприклад (норма до 450) при якомусь поносі 470 - і вже тягнуть хірурга.

Повернутись до “Хірургія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість