Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Коротка кишка

Бодун
Повідомлень:271
З нами з:05 березня 2015, 23:18
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна
Коротка кишка

Повідомлення Бодун » 26 липня 2015, 19:36

Колеги, лікую ще відносно молоду жінку 55 років після резекції кишечника з приводу мезентеріального тромбозу. В наявності маємо 40 см тонкої кишки, єюностому і ліву половину товстої кишки. Після операції пройшло півтора місяця. До цих пір підтримується досить значною інфузією до 5 л на добу. Які будуть думки з приводу спроби закриття стоми, тобто відновлення безперервності кишечника ? Дякую.

Аватар користувача
Саприченко
Повідомлень:144
З нами з:15 березня 2015, 11:15
Репутація:1
Спеціальність:хірург
Звідки:біля териконів

Re: Коротка кишка

Повідомлення Саприченко » 26 липня 2015, 20:16

Треба оперувати, з часом здатність товстої кишки до всмоктування збільшується, хоч трохи ситуація виправиться.

Полиграф Полиграфыч
Повідомлень:748
З нами з:05 червня 2015, 20:17
Репутація:9
Спеціальність:не врач
Звідки:фортеця Калаур

Re: Коротка кишка

Повідомлення Полиграф Полиграфыч » 26 липня 2015, 22:20


Аватар користувача
МихМих
Повідомлень:143
З нами з:23 березня 2015, 13:22
Репутація:3
Спеціальність:лікар я
Звідки:Львів

Re: Коротка кишка

Повідомлення МихМих » 26 липня 2015, 22:35

Кишечника залишилося, м'яко кажучи, не дуже багато, але є пацієнти, які навіть з таким відрізком живуть без парентерального харчування.

Але. Анастомоз на цьому етапі буде означати сильну діарею, або "єюностому в промежині".

Потрібно зачекати, годувати хвору орально, що досягти максимального зростання абсорбційної здатності тонкої кишки (це може зайняти і рік).

Наскільки я зрозумів, кінець товстої кишки заглушений, а не виведений ? Це не дуже добре, інакше можна було б вводити в товсту кишку виділення з єюностоми, досягаючи певної адаптації товстої кишки і зменшуючи втрати корисних речовин.

Відносно медикаментозного лікування. Можливо підніметься питання препаратів соматостатину - я б їх не призначав. Це зменшить виділення зі стоми, але в той же час викличе атрофію слизової кишки. БПП показані, вони зменшать виділення зі стоми і запобігатимуть утворенню виразок, які часто зустрічаються при синдромі короткої кишки.

Аватар користувача
Вікріл
Повідомлень:108
З нами з:22 березня 2015, 11:24
Репутація:3
Спеціальність:хірург, ендоскопіст
Звідки:Україна

Re: Коротка кишка

Повідомлення Вікріл » 26 липня 2015, 22:40

А скільки зараз виділяється зі стоми ?

Гностик
Повідомлень:55
З нами з:28 лютого 2015, 14:04
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна

Re: Коротка кишка

Повідомлення Гностик » 27 липня 2015, 12:39

Мабуть виділяється немало, і якщо її зараз прооперувати, це все почне текти через пряму кишку. Хвора буде жити на унітазі і ніякі медикаменти їй не допоможуть. При всій повазі до інших думок, тонкій кишці треба дати час адапатуватися.

Аватар користувача
Pro cudis
Повідомлень:60
З нами з:31 березня 2015, 12:18
Репутація:2
Спеціальність:general surgery, proctology
Звідки:Israel

Re: Коротка кишка

Повідомлення Pro cudis » 27 липня 2015, 14:09

Доброго дня. Я погоджуся з тими, хто не поспішає оперувати а також з тим, що виділення зі стоми потрібно вводити в товсту кишку. Однак я не згоден з тим, що соматостатин не показаний. Якщо виділень більше 5-6 літрів на добу, він необхідний. Я ніде не зустрічав даних, що цей препарат викликає атрофію слизової оболонки кишки. Хворій необхідна дієта з високим вмісто глутаміну і неї не буде значної атрофії слизової. Під дієтою маю на увазі тривале повне парентеральне харчування.

Аватар користувача
Треф
Повідомлень:251
З нами з:07 березня 2015, 00:43
Репутація:1
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна

Re: Коротка кишка

Повідомлення Треф » 27 липня 2015, 21:41

Однозначно потрібно вводити виділення зі стоми в товсту кишку. Це може вберегти хвору від необхідності щоденної інфузійної терапії.

У відновленні кишечника є нюанс, про який ніхто не згадав - тиск в тонкій кишці нижче, ніж в товстій і анастомоз може працювати зовсім не так, як ви хотіли.

В якому стані хвора взагалі ? Втрати по стомі компенсовані ?

Полиграф Полиграфыч
Повідомлень:748
З нами з:05 червня 2015, 20:17
Репутація:9
Спеціальність:не врач
Звідки:фортеця Калаур

Re: Коротка кишка

Повідомлення Полиграф Полиграфыч » 27 липня 2015, 22:52

Уважаемые доктора! Мне показался этот случай интересным, и я представил его, одному очень компетентному в этих вопросах, коллеге. Вот выдержки из нашей переписки -
Вообще 40 см не выживаемы. Но если есть возможности, я бы применил свой метод сегментации остатка тонкой кишки на 3 части и наложил Е-Т (еюно-трансверзо) анастомоз... Хотя шансы все равно не стали бы 100% ными...Удлинить руками енвозможно. А вот сегментировать и продержать потом недели 3 на парэнтеральной поддержке и сухоядении белковой пищей - можно.
Этот метод я запатентовал лет дцать назад, но он реально рабочий - проверен именно у больных с 6-80 см тонкой кишки, и успешно. Первые 20 см ниде Третца сегментировать нельзя, а вот ниже - наложить через 10-15 см два циркулярных Ламберовских шва на кишку тонким рассасывающимся материалом с таким расчетом, чтобы сведенные через просвет кишки 2 пальца соприкасались. Обычно это означает сужение кишки этим швом на 1/3-1/2 просвета. Это вызывает хроническую и практически субклиническую обтурационную непроходимость, которая потом вполне компенсируется. На 40 см - таких участков будет всего 2, сегментов - 3. Больше не выйдет. Риск невелик, с учетом 100% гидели пациента в альтерантиве. но уменя никто не умер, и клинических непроходов - не было. Через 4-6 месяцев и год - удлинение тонкой кишки до 2-2,5 раз...
Что касается стомы, то ее нужно было закрыть в пределах 1 недели, так, как я написал. Ибо дальше - фоновое истощение повлияет на исход...
Маятникообразная перистальтика с обратным рефлюксом содержимого от препятствия, - расширение кишки, замедление эвакуации в нижележащие отделы. Технически - может исполнить любой хирург...
Она удлинится значительно, но через месяцы. А пока - замедлит пассаж и увеличит время всасывания. Что не освободит от легкоусвояемой белково-обогащенной диеты, особенно - 2-3 месяца...

Аватар користувача
dr.Viktor
Повідомлень:929
З нами з:19 березня 2015, 13:56
Репутація:11
Звідки:Україна
Спеціальність:Хірург
Звідки:Україна
Місце роботи:Туніс, HRM

Re: Коротка кишка

Повідомлення dr.Viktor » 28 липня 2015, 00:43

Звідки-:
"Стало жить лучше, стало жить веселей!"
Де і куди-:
"Ще нам Браття Молодії усміхнеться Доля! ТАК!!!"


Повернутись до “Хірургія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість

cron