Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Що це за протезування?

Рафаель
Повідомлень:52
З нами з:22 лютого 2015, 14:04
Репутація:0
Спеціальність:стоматолог
Звідки:Україна
Що це за протезування?

Повідомлення Рафаель » 21 травня 2017, 22:30

Шановні стоматологи-ортопеди!

Тиждень тому прийшла до мене пацієнтка, давня. Їй треба було протезувати 16,26,36. У нас здалося дорого, пішла в інше місце. І ось тиждень тому приходить зі скаргами, що не може відкусити нічого після протезування - не змикаються передні зуби. У роті: МК на 16,26,36, змикання зубів починається тільки з 5-ох (і то, контакт на п'ятих зубах ледве-ледве), повноцінно контактують тільки 16,17,26,27. У передньому відділі щілина між верхніми і нижніми зубами 2-3 мм. Шепелявить, бризкає слиною. Раніше такого не було, все змикалося нормально. Ортопед сказав, що у неї неправильний прикус, тому інакше і бути не може. Прикус - перехресний. Тенденції до відкритого не було. Направлена до ортопеда назад. Все-таки на мій погляд це ненормально. І ось сьогодні приходить знову, ортопед сказав, що протезування зроблено ідеально, з перехресними прикусом по-іншому не вийде, якщо робити так, як їй зручно, висоти коронки не вистачить для повноцінної фіксації МК. Пацієнтка направлена на орто, якщо треба, зроблю фото і розміщу тут, але скажіть: може таке бути чи ні? Може, є якісь такі тенденції в ортопедії, про які я не знаю? І чи правильно в такому випадку (при недостатній висоті клінічної коронки) формувати пацієнтці відкритий прикус? Пародонт вже злегка "поїхав" в бічних відділах, але болю при накусуванні у неї немає. Я в розгубленості. Грати в "футбол" з ортопедом далі, радити переробляти цю роботу або нічого страшного, "стерпиться-злюбиться"?

Зейдельман
Повідомлень:36
З нами з:09 березня 2015, 16:29
Репутація:0
Спеціальність:стоматологія
Звідки:западенець

Re: Що це за протезування?

Повідомлення Зейдельман » 22 травня 2017, 11:02

Завищили прикус тільки тому, що низькі клінічні коронки? Ортопед великий оригінал ... Звичайно, це його помилка. Якщо так залишити, пацієнтка просто поколе кераміку, на якій зроблено завищення. Зробіть прицільні знімки зубів з коронками, але тут явно вина ортопеда, йому і переробляти.

Зуболог
Повідомлень:48
З нами з:11 березня 2015, 09:50
Репутація:0
Спеціальність:стоматологія
Звідки:Львів

Re: Що це за протезування?

Повідомлення Зуболог » 24 травня 2017, 15:55

Так, ортопед великий оригінал. Я обома руками за лікарську етику, але його роботу обкакав би з чистою совістю.

Аватар користувача
Анна
Повідомлень:68
З нами з:22 лютого 2015, 14:09
Репутація:0
Спеціальність:стоматологія
Звідки:Харків

Re: Що це за протезування?

Повідомлення Анна » 25 травня 2017, 11:26

Не треба ні на що какати. Треба м'яко рекомендувати доктору переробити роботу. Зазвичай в складних випадках я дзвоню доктору і з ним м'яко розмовляю. Якщо доктор розуміє і обіцяє все зробити так, як потрібно, то я пацієнтку відправляю назад до нього з інформацією, що ми з її доктором довго обговорювали проблему і вирішили для її ж блага переробити роботу, хоч той лікар не винен, але він такий хороший доктор, що готовий переробити за свій рахунок щоб було добре. Пацієнти зазвичай тануть і біжать переробляють. Якщо ж доктор наполягає на своїй правоті і відмовляється виправляти свої ляпи, то нічого не залишається робити, як рекомендувати пацієнтці звернутися до інших колег за іншою думкою. Тут вже я безсила.

Зуболог
Повідомлень:48
З нами з:11 березня 2015, 09:50
Репутація:0
Спеціальність:стоматологія
Звідки:Львів

Re: Що це за протезування?

Повідомлення Зуболог » 26 травня 2017, 15:07


Аватар користувача
Анна
Повідомлень:68
З нами з:22 лютого 2015, 14:09
Репутація:0
Спеціальність:стоматологія
Звідки:Харків

Re: Що це за протезування?

Повідомлення Анна » 29 травня 2017, 19:01

Ну, є певна етика, якої варто дотримуватися. Рано чи пізно навіть в нашій країні лікарі зрозуміють, що краще співпрацювати, ніж какати один на одного. Ну а може я користуюся тим, що на мене мало бажаючих накакати. Віддача замучить. :hi_hi_hi: Я ж добра, можу допомогти будь-якому лікареві, а можу допомогти і пацієнту, дати адреси, послати до конкретних експертів, порадити хорошого юриста і т.д. Навіщо воювати, коли можна тихо і інтелігентно розібратися?
Особисто я знаю багатьох нормальних лікарів, які скажуть спасибі, якщо їм подзвонять і адекватно і аргументовано вкажуть на недоліки. Послати до адвоката завжди можна, та й совість буде чистіше, якщо доведеться робити це вимушено.

Зуболог
Повідомлень:48
З нами з:11 березня 2015, 09:50
Репутація:0
Спеціальність:стоматологія
Звідки:Львів

Re: Що це за протезування?

Повідомлення Зуболог » 30 травня 2017, 13:54

Ті багато нормальних лікарів, яких Ви знаєте, ніколи при здоровому розумі не завищать прикус на двох молярах і тим більше не будуть запевняти пацієнта, що так і треба.

Рафаель
Повідомлень:52
З нами з:22 лютого 2015, 14:04
Репутація:0
Спеціальність:стоматолог
Звідки:Україна

Re: Що це за протезування?

Повідомлення Рафаель » 01 червня 2017, 17:22

Гарно дякую всім, всі думки врахував і записав :) Буду розмовляти з пацієнткою. Якщо виникнуть ще проблеми, обов'язково звернуся. Фото і орто постараюся при отриманні розмістити. Якщо чесно, неприємна ситуація, але я намагався бути максимально етичним...

Аватар користувача
Зелений
Повідомлень:21
З нами з:08 квітня 2017, 22:00
Репутація:0
Спеціальність:зубодер
Звідки:приватний кабінет

Re: Що це за протезування?

Повідомлення Зелений » 08 червня 2017, 22:22

Тут все ясно - дурень ортопед, до того ж - нахаба!
Я б хотів розповісти про те, який вихід можна знайти в подібній ситуації, коли штамповані коронки пацієнту не влаштовують, а для кераміки (вірніше мет.кер.) недостатня висота коронки зуба або "екзотичний" прикус.
У подібних випадках я на молярі формую уступ, на звичайному рівні, після чого формую жолобок в тілі зуба по всьому периметру, (заглиблюючись на 2-3 мм циліндричним бором), тим самим збільшуючи фіксаційну площадку. Моделюється і відливається каркас (коронка), без врахування зубоясневого уступу, бо коронка "всажується" в жолобок, після чого береться відбиток зуба разом з припасованою коронкою. Ну а потім наноситься кераміка і формується крайове прилягання по уступу, не зачіпаючи крайову (жолобкову) частину коронки.

TkachV
Повідомлень:4
З нами з:09 червня 2017, 23:27
Репутація:0
Спеціальність:стоматолог
Звідки:Дрогобич

Re: Що це за протезування?

Повідомлення TkachV » 09 червня 2017, 23:30

При протезуванні одиночними коронками (1-2-3) прикус змінити не можна - адаптувати під існуючий.

При нестачі висоти клінічної коронки:
- її можна взяти з-під ясен (гінгівотомія/(ектомія))
- можна занурити її (коронку) глибоко під ясна - використовуючи кругову гірлянду
- можна зробити оклюзійну лита коронку в кінці кінців

"Відкривати" прикус можна тільки в ортодонтичних цілях, але ніяк не в протетичних.

Дуже правильно: "Якщо так залишити, пацієнтка просто поколе кераміку" - це і стане приводом для звернення до лікаря-ортопеда, але вже за гарантією... Тільки ось суглоб до цього часу може розболітися... Шкода, що лікар не бачить свою помилку...


Повернутись до “Стоматологія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 2 і 0 гостей