Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Психотерапія при наркоманії

Корінь
Повідомлень:21
З нами з:24 лютого 2015, 19:51
Репутація:0
Спеціальність:наркологія
Звідки:Україна
Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Корінь » 24 лютого 2015, 19:53

Психотерапія при наркоманії, як і при будь-якій залежності відіграє чільну роль. При наркоманії застосовується як раціональна, так і сугестивна терапія. Але головне, щоб у хворого до лікаря психотерапевта було величезне довір'я. У лікуванні повинні брати участь значущі для наркомана люди: рідні, друзі. Часто вони співзалежні і їм також необхідна психотерапія. Моя думка, що тільки союз терапевта, психіатра, рідних і близьких, психотерапевта може допомогти наркоману. А ви як думаєте ?

Аватар користувача
Ілля Пігович
Повідомлень:1501
З нами з:18 лютого 2015, 12:05
Репутація:10
Спеціальність:хірург
Звідки:Кам'янець-Подільський
Місце роботи:Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, хірургічне відділення

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Ілля Пігович » 24 лютого 2015, 19:54

Обома руками підтримую! Більш того, метою даної психотерапії повинна бути не підтримка пацієнта і його родичів з моральної сторони, а зміна стереотипу мислення у обох позицій. Оскільки хімічні реакції хімічними реакціями, але якщо у пацієнта відсутня мотивація і сила волі, то тут вже ніщо не допоможе.

Аватар користувача
Мазуренко
Повідомлень:83
З нами з:21 лютого 2015, 10:32
Репутація:1
Спеціальність:психіатрія
Звідки:Київ

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Мазуренко » 24 лютого 2015, 19:55

Не могли б Ви докладніше розповісти про ваші методи щодо конкретних видів залежностей? Я розумію, що питання задаю загальне, але якщо Ви не проти, то можна поговорити про окремі випадки.

Маруся
Повідомлень:27
З нами з:21 лютого 2015, 10:27
Репутація:0
Спеціальність:психіатр
Звідки:Чернівці

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Маруся » 24 лютого 2015, 19:56

Чесно кажучи, завжди відносила методики роботи з наркозалежними скоріше до психіатрії, ніж до психотерапії. Причому певна стадія деградації особистості вже не курабельна. Однак цікаво дізнатися, де та сама грань і що ж власне з ними (наркоманами) можна зробити?

Аватар користувача
Був розумним студентом
Повідомлень:142
З нами з:20 лютого 2015, 00:03
Репутація:1
Спеціальність:лікар
Звідки:Львів

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Був розумним студентом » 24 лютого 2015, 19:57

Одними препаратами не змінити ставлення наркомана до наркотику. Не для всіх наркотиків є відповідні препарати. Без усвідомленого бажання залежного піти від залежності - ніякі препарати не дадуть результатів. Психотерапія вкрай важлива і просто необхідна! Це довга і серйозна праця не тільки хворого, але й лікаря-психотерапевта. На практиці ж частіше знімають з дози або обривають запій, а психотерапією мало хто займається ... На жаль!

Аватар користувача
Дитя моргу
Повідомлень:51
З нами з:22 лютого 2015, 20:33
Репутація:0
Спеціальність:навіть не знаю
Звідки:Київ

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Дитя моргу » 24 лютого 2015, 19:58

А чи є взагалі випадки саме одужання від наркоманії? Чи все ж це рідкісний виняток із правила?

Аватар користувача
Мазуренко
Повідомлень:83
З нами з:21 лютого 2015, 10:32
Репутація:1
Спеціальність:психіатрія
Звідки:Київ

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Мазуренко » 24 лютого 2015, 19:59

Мені здається, правильніше буде говорити не про одужання, а про тривалість ремісії. Наркоман, як і будь-який інший залежний - завжди "на гачку"!

Корінь
Повідомлень:21
З нами з:24 лютого 2015, 19:51
Репутація:0
Спеціальність:наркологія
Звідки:Україна

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Корінь » 24 лютого 2015, 20:00

Правильно, вилікувати залежність практично неможливо, треба досягти тривалої ремісії. Для цього психотерапевт повинен індивідуально підходити до кожного пацієнта, стати для нього авторитетом. Загальної схеми для цього немає.

Аватар користувача
Ілля Пігович
Повідомлень:1501
З нами з:18 лютого 2015, 12:05
Репутація:10
Спеціальність:хірург
Звідки:Кам'янець-Подільський
Місце роботи:Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, хірургічне відділення

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Ілля Пігович » 24 лютого 2015, 20:01

Задам дуже дилетантське питання. Є якісь методи буквально шокової терапії наркоманії ? Не могли б просвітити, що це.

Аватар користувача
Фройд
Повідомлень:25
З нами з:23 лютого 2015, 19:12
Репутація:0
Спеціальність:лікую психічну патологію
Звідки:Україна

Re: Психотерапія при наркоманії

Повідомлення Фройд » 24 лютого 2015, 20:02

Для мене це досі залишається проблемою номер 1. У зв'язку з тим, що я працюю в псих.стаціонарі наркозалежні до нас поступають з "махровою" абстиненцією. За ті кілька тижнів поки він знаходиться в стаціонарі ефект психотерапії малоефективний. Може є у когось з колег підказка по тактиці ведення в даний період?


Повернутись до “Психіатрія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 2 і 0 гостей