Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Псевдозастійні диски зорових нервів

Педіатриса
Повідомлень:45
З нами з:24 лютого 2015, 20:53
Репутація:0
Спеціальність:лікар
Звідки:Україна
Псевдозастійні диски зорових нервів

Повідомлення Педіатриса » 03 березня 2015, 13:27

У моєї дочки з 9 років ставився діагноз: застійні диски зорових нервів, спостерігалися і лікувалися у окулістів та неврологів 13 років, поки нам не виставили інший діагноз: псевдозастійні диски зорових нервів. У перебігу цих років картина приблизно однакова: диски зорових нервів сірого кольору, промінують в очне яблуко, межі нечіткі, судини звивисті. Прошу відгукнутися окулістів та проконсультувати: чому буває така патологія, чи треба лікувати ? Нам, після всіх років лікування сказали, що нічого не треба.

Аватар користувача
Олександра Віталіївна
Повідомлень:12
З нами з:03 березня 2015, 13:30
Репутація:0
Спеціальність:офтальмолог
Звідки:Київ

Re: Псевдозастійні диски зорових нервів

Повідомлення Олександра Віталіївна » 03 березня 2015, 13:31

Яка рефракція у вашої дівчинки? Справа в тому, що при високій гіперметропії може бути картина застійних ДЗН.

Педіатриса
Повідомлень:45
З нами з:24 лютого 2015, 20:53
Репутація:0
Спеціальність:лікар
Звідки:Україна

Re: Псевдозастійні диски зорових нервів

Повідомлення Педіатриса » 03 березня 2015, 13:35

Коли в 9 років виставили діагноз застійні диски зорових нервів, то зір буі в нормі 1,0. Потім поступово за час навчання в школі стало -2,5; -3,0. Так і тримається. Поля зору злегка якби звужені. Мене найбільше хвилює питання - чи не можуть псевдозастійні диски призвести до сліпоти. Наш офтальмолог сказав, що начебто ні, але також сказав, що і сенсу лікуватися теж немає, але я як мати хвилююся, мало що. Чи потрібно регулярно спостерігатися і що-небудь приймати?

Аватар користувача
Олександра Віталіївна
Повідомлень:12
З нами з:03 березня 2015, 13:30
Репутація:0
Спеціальність:офтальмолог
Звідки:Київ

Re: Псевдозастійні диски зорових нервів

Повідомлення Олександра Віталіївна » 03 березня 2015, 13:38

-3,0 - це всього лише рефракція, яка не відображає функції ока та зорового нерва зокрема. Важлива гострота зору з корекцією, а також на скільки і з якого боку звужені поля зору. Який висновок неврологів, МРТ головного мозку? Це проблема комплексна, потрібен консиліум офтальмологів і неврологів.

Ігор Васильович
Повідомлень:1
З нами з:03 березня 2015, 13:40
Репутація:0
Спеціальність:офтальмолог
Звідки:Київ

Re: Псевдозастійні диски зорових нервів

Повідомлення Ігор Васильович » 03 березня 2015, 13:42

Лікувати звичайно ж треба, тільки на початку необхідно дійсно відвідати нейроофтальмолога, зробити МРТ головного мозку, електро-ретинографію, зробити комп'ютерну периметрію з колірними точками, іншими словами, необхідно знати причину промінаціі дисків зорового нерва, тим більше є друзи, характер яких не описаний.

Педіатриса
Повідомлень:45
З нами з:24 лютого 2015, 20:53
Репутація:0
Спеціальність:лікар
Звідки:Україна

Re: Псевдозастійні диски зорових нервів

Повідомлення Педіатриса » 03 березня 2015, 13:45

Гострота зору з корекцією у дочки 0,9. МРТ робили. Висновок: зовнішня парціальна гідроцефалія в лобній області. Відвідали нейрохірурга. Він сказав, що з його боку великої патології немає, такий стан буває у 1 з 5-6 чоловік і ніяк на зір впливати не може. Робили викликані потенціали зорові. Висновок: Порушень зорової аферентації на момент дослідження не зареєстровано. Були у нейроокуліста. Жінка, якій майже 70 років і все життя пропрацювала окулістом сказала, що це спадкове, що колись у когось було з родичів і що це передається у спадок як рудий колір волосся або ніс з горбинкою. Я боюся, щоб це не закінчилося атрофією зорових нервів, але мені кажуть, що якби це призводило до атрофії, то за 16 років спостережень вона б уже була, але я все одно в постійній напрузі. За всі роки, що ми лікувалися, картина не мінялася. Хотілося б почути якомога більше інформації по псевдозастійних дисках, так як її дуже мало.

Аватар користувача
Олександра Віталіївна
Повідомлень:12
З нами з:03 березня 2015, 13:30
Репутація:0
Спеціальність:офтальмолог
Звідки:Київ

Re: Псевдозастійні диски зорових нервів

Повідомлення Олександра Віталіївна » 03 березня 2015, 13:49

Зверніться до ще одного нейроофтальмолога.


Повернутись до “Офтальмологія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість