[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Trying to access array offset on value of type null
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Trying to access array offset on value of type null
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 81: Trying to access array offset on value of type null
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/ext/bb3mobi/exlinks/core/helper.php on line 194: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/ext/bb3mobi/exlinks/core/helper.php on line 195: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Верхівково-шийні мастоїдити - Отоларингологія - Форум лікарів
Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Верхівково-шийні мастоїдити

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Благомед
Повідомлень: 20
З нами з: 27 лютого 2017, 19:19
Спеціальність: ЛОР
Звідки: Луцьк
Місце роботи: ЛОР-центр
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Верхівково-шийні мастоїдити

Повідомлення#1 » 23 червня 2017, 16:29

Доброго дня! Мене цікавлять позачерепні ускладнення гострих і хронічних мастоїдитів, конкретніше - чи зустрічалися вам випадки розповсюдження мастїдита Бецольда з утворенням гнійно-некротичної флегмони задньої поверхні шиї.
Якщо це не завдасть вам клопоту, вкажіть на літературу або посилання в інтернеті.

Аватар користувача
Лорік
Повідомлень: 41
З нами з: 21 лютого 2015, 10:06
Спеціальність: ЛОР
Звідки: Чернівці
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Верхівково-шийні мастоїдити

Повідомлення#2 » 24 червня 2017, 08:39

Мастоїдит Бецольда- це ускладнена форма, але не внутрішньочерепне, а цервікальне ускладнення. Я думаю, що літературу на цю тему шукайте починаючи від 80-х років і раніше. Останні двадцять років про це майже не пишуть, я не зустрічав систематизованої статті, тільки окремі випадки з практики. Отогенні ускладнення очевидно стають рідкістю і більш не актуальні. Колеги в малих містах і віддалених населених пунктах розповідають про випадки отогенних ускладнень. Якщо Вас цікавить конкретний випадок, то можу дати практичні поради, лікував таких хворих сам.

Благомед
Повідомлень: 20
З нами з: 27 лютого 2017, 19:19
Спеціальність: ЛОР
Звідки: Луцьк
Місце роботи: ЛОР-центр
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Верхівково-шийні мастоїдити

Повідомлення#3 » 24 червня 2017, 21:58

Спасибі за відповідь, я буду дуже вдячний якщо Ви поділитеся досвідом не стільки в питаннях лікування, скільки в питаннях своєчасної та ранньої діагностики, сьогодні переважно атипові форми (у зв'язку з мікрофлорою) які протікають з подовженим латентним періодом, мізерною симптоматикою мастоїдита Бецольда, абсцесу Чітеллі (Перепрошую за поправку, але я написав не внутрішньочерепні, а позачерепні ускладнення).

Singer
Повідомлень: 16
З нами з: 11 квітня 2017, 23:52
Спеціальність: ЛОР
Звідки: Бердичів
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Верхівково-шийні мастоїдити

Повідомлення#4 » 25 червня 2017, 11:10

У нас щорічно зустрічаються хворі з верхівково- шийними формами мастоїдита. Діагноз ставиться досить легко до операції на підставі скарг, огляду та пальпації + К/томографія. Під час оперативного втручання діагноз можна уточнити. Може я неправильно зрозумів питання?

cry60
Повідомлень: 11
З нами з: 17 травня 2017, 17:40
Спеціальність: отоларинголог
Звідки: обласна лікарня
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Верхівково-шийні мастоїдити

Повідомлення#5 » 26 червня 2017, 09:36

До питання діагностики.
Мастоїдит Бецольда поставити неважко, його просто видно зовні - інфільтрат під верхівкою сосц. відростка. Флегмону типу Чітеллі я бачив в двох варіантах. Перший-типова флегмона дна порожнини рота з: тризм при відкриванні рота. дика біль при висовуванні язика, інфільтрат в субмандібулярній області, в області підборіддя і під верхівкою сосц. відростка. Це відбувається в разі прориву гною від верхівки відростка над м.дігастрікус і йде вперед і парафарінгеального. Теж все це нетрудно побачити при звичайному огляді. А ось варіант пара- і ретрофарінгеальний - дуже важко. Це глибока флегмона шиї, зовні майже нічого на помітно, тільки болі при ковтанні, що віддають у вухо, іноді субфебр. або септична температура. А якщо при цьому з вуха нічого не тече, то звичайний інтерніст ніколи не здогадається послати до ЛОР. Самі розумієте все симптоми неспецифічні. Але все-таки є щось типове. Хворий тримає голову якось дивно: нахилену вперед і трохи на хвору сторону і при спробі відхилити голову назад виникає дика біль в шиї, потилиці. (Власне кажучи теж схоже на шийний міозит). Це як раз і є міозит передхребтових і драбинчастих м'язів і їх контрактура при глибокій флегмонф. Один раз колега написав в історії такого хворого "менінгеальні симптоми". Все навпаки! Менінгеальні знаки-контрактура потиличних м'язів, голову важко відхилити вперед. А при флегмоні Чітеллі контрактура передхребтових м'язів-голова не відхиляється назад. Це дуже характерно. З приводу ранньої діагностики, думаю що якщо вже сталося ускладнення, це вже не рання діагностика. З приводу флори, я впевнений що такі гнійно-деструктивні процеси викликають перш за все анаероби. На операції завжди рана неприємно пахне, тканини розвалюються, темно-сірого кольору-типові анаероби. У посіві звичайно будуть супроводжують коки, палички і все що завгодно. Адже звичайний посів йде за аеробною методикою!
Я маю на увазі неклостридіальні анаероби (НЕ Clostridium).

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Повернутись до “Отоларингологія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 2 і 0 гостей

cron