Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Масло і кліренс

Кудряшов М.Г.
Повідомлень:5
З нами з:27 липня 2016, 22:29
Репутація:0
Спеціальність:терапія, гастроентерологія
Звідки:Чернігівщина
Масло і кліренс

Повідомлення Кудряшов М.Г. » 10 травня 2017, 12:01

Шановні ЛОРи, підкажіть чи є дані про те як впливають масла (вазелінове, обліпихове .....) на мукоциліарний кліренс слизової носа і пазух.

Аватар користувача
Лорік
Повідомлень:41
З нами з:21 лютого 2015, 10:06
Репутація:0
Спеціальність:ЛОР
Звідки:Чернівці

Re: Масло і кліренс

Повідомлення Лорік » 10 травня 2017, 14:44

Точного посилання дати не можу, але є дослідження, що показують, що війковий епітелій в маслі грузне і кліренс погіршується, тому препарати на масляній основі для закапування в ніс не рекомендуються.

Благомед
Повідомлень:20
З нами з:27 лютого 2017, 19:19
Репутація:0
Спеціальність:ЛОР
Звідки:Луцьк
Місце роботи:ЛОР-центр

Re: Масло і кліренс

Повідомлення Благомед » 11 травня 2017, 22:13

Мені здається що в разі атрофічного процесу слизової порожнини носа (а саме в цих випадках і рекомендовано застосування різних масел) говорити про спроможність мукоціліарного кліренсу не доводиться.

alla17
Повідомлень:9
З нами з:05 березня 2017, 21:37
Репутація:0
Спеціальність:отоларингологія
Звідки:МП№2

Re: Масло і кліренс

Повідомлення alla17 » 13 травня 2017, 15:28

Насилу уявляю, щоб весь війковий епітелій загинув і повністю метаплазувався в плоский. Якась його частина продовжує функціонувати. Чи не безпечніше зрошення ізотонічними розчинами?

Singer
Повідомлень:16
З нами з:11 квітня 2017, 23:52
Репутація:0
Спеціальність:ЛОР
Звідки:Бердичів

Re: Масло і кліренс

Повідомлення Singer » 16 травня 2017, 14:36

Ізотонічний розчин швидко висохне, а масляний ні (якщо ставити задачу зволожувати слизову при атрофічному риніті). А ось уповільнити кліренс маслянним розчином у всій порожнині носа, треба постаратися ... :) До того ж якщо і є зниження швидкості, то воно короткочасне і, на мій погляд, не призведе до будь-яких проблем.

cry60
Повідомлень:11
З нами з:17 травня 2017, 17:40
Репутація:0
Спеціальність:отоларинголог
Звідки:обласна лікарня

Re: Масло і кліренс

Повідомлення cry60 » 17 травня 2017, 17:42

На мій погляд варто стимулювати природні захисні механізми (в даному випадку мукоциліарний транспорт) і допомагати антимікробними препаратами, а не пригнічувати. Тобто, вводити препарат в концентрації необхідній для придушення мікробної флори, але щоб не пригнічувала транспорт. І вже тим більше не депонувати (пломбувати) препарати, що пригнічують дренажну функцію миготливого епітелію слизової об-ки.


Повернутись до “Отоларингологія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 3 і 0 гостей