Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Побічна дія енапа

П. Бейлик
Повідомлень:4
З нами з:04 березня 2016, 12:06
Репутація:0
Спеціальність:Медицина катастроф
Звідки:ааа
Побічна дія енапа

Повідомлення П. Бейлик » 04 березня 2016, 12:08

Хворий приймає протягом року енап по 10 мг, спочатку з'явився легкий сухий кашель, а потім сухість всіх слизових, фарингіт, ларингіт, втрата голосу. В анотації йдеться про ці побічні явища, але до такої міри я не очікувала. При відміні все повернулося до норми. У кого були такі випадки?

Yurkiv
Повідомлень:66
З нами з:04 березня 2015, 20:15
Репутація:0
Спеціальність:терапевт
Звідки:Львів

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення Yurkiv » 04 березня 2016, 19:13

Ще при прийомі еналаприлу більше 2 років - сухість шкіри, свербіж, зменшення обсягу литок, болі в м'язах н/кінцівок. Сухий кашель etc.

Аватар користувача
Вадим Олексійович
Повідомлень:131
З нами з:04 березня 2015, 14:33
Репутація:0
Спеціальність:сімейний лікар
Звідки:Київ

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення Вадим Олексійович » 05 березня 2016, 00:18

Скажу так, є ліки, які не підходять, а тим більше в наш час їх зараз великий вибір, перейдіть на більш сучасні...

А випадки вони були, багато людей похилого віку після прийому енапа йдуть в аптеку і купують таблетки від кашлю...

Таня М.
Повідомлень:139
З нами з:05 березня 2015, 12:48
Репутація:0
Спеціальність:сімейна медицина
Звідки:Україна

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення Таня М. » 05 березня 2016, 11:08

Кашель одна з найпоширеніших побічних ефектів еналаприлу і взагалі блокаторів АПФ. При такому вираженому прояві є альтернативні схеми лікування. А зустрічається досить часто, за різними джерелами до 20%, я особисто зустрічала, але щоб до такої міри не було))

dr_dre
Повідомлень:37
З нами з:11 березня 2015, 16:06
Репутація:0
Спеціальність:кардіолог
Звідки:Львів

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення dr_dre » 05 березня 2016, 22:13

Кожен пацієнт індивідуальний. Має минати таке явище як кашель після 2 тижнів прийому. І кількість лейкоцитів знижує препарат. Переходьте на інші препарати. Іншого виходу тут немає.

Аватар користувача
Наталія
Повідомлень:178
З нами з:21 лютого 2015, 09:57
Репутація:3
Спеціальність:терапевт
Звідки:Житомир

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення Наталія » 07 березня 2016, 23:32

На прийом іАПФ кашель - досить часте побічне явище. У моїй практиці - аж до бронхообструктивного синдрому, коли навіть проводилася диф. діагностика з бронхіальною астмою.

Єдиний варіант - відміна. Це не той варіант, коли побічна дія нівелюється при тривалому прийомі препарату.

Можна спробувати надалі жиророзчинні іАПФ (раміприл ...). Але не факт, що на їх прийом кашель не відновиться.

На всі інші водорозчинні іАПФ кашель триватиме.

Найбільш прийнятний варіант - інші групи гіпотензивних препаратів, можна спробувати сартани (якщо потрібен вплив на РААС).

Кардіолог
Повідомлень:3
З нами з:09 березня 2016, 17:44
Репутація:0
Спеціальність:кардіо
Звідки:тут

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення Кардіолог » 10 березня 2016, 00:56

Останнім часом дійсно почастішали звернення пацієнтів, які приймають іАПФ, на кашель, першіння в горлі. Цікаво, що іноді подібні симптоми з'являються після кількох років! прийому препаратів цієї групи, що нерідко призводить до діагностування бронхіту і його неефективного тривалого лікування. Проходять ці явища через 3-14 днів (індивідуально) після відміни препарату.

Любов Володимирівна
Повідомлень:16
З нами з:11 березня 2016, 11:51
Репутація:0
Спеціальність:кардіологія
Звідки:С.

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення Любов Володимирівна » 11 березня 2016, 12:01

До 12% хворих, які приймають ІАПФ можуть мати сухий кашель. Однозначно потрібно скасувати і, по можливості, замінити на сартан.

Мар'яна
Повідомлень:12
З нами з:08 березня 2015, 21:27
Репутація:0
Спеціальність:кардіолог
Звідки:Франківськ

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення Мар'яна » 11 березня 2016, 23:36


Yurkiv
Повідомлень:66
З нами з:04 березня 2015, 20:15
Репутація:0
Спеціальність:терапевт
Звідки:Львів

Re: Побічна дія енапа

Повідомлення Yurkiv » 12 березня 2016, 10:46

Цікаво все ж таки, а який механізм дії даного побічного ефекту іАПФ. Я думаю, що проблема ще в тому, що в Україні дуже багато дженериків еналаприлу, а підробок я думаю ще більше.


Повернутись до “Кардіологія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість