Проблема з авторизацією вирішена. Якщо хтось не може увійти на форум, прошу писати на пошту admin@surgeryzone.net

Трофічна виразка

Олена Іванівна
Повідомлень:68
З нами з:21 лютого 2015, 10:16
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Вінниця
Трофічна виразка

Повідомлення Олена Іванівна » 06 травня 2015, 11:50



Хвора 69 років з хронічною венозною недостатністю, в 1980 році була венектомія зліва. У 2010 році була трофічна виразка лівої гомілки, зажила без хірургічного втручання, в 2012 році на тому ж місці була виразка, зажила після трансплантації шкіри. Тепер останніх півроку має велику циркулярну трофічна виразка н/3 лівої гомілки близько 15 см в ширину, і невелику на правій гомілці. Після курсу антибіотикотерапії і пов'язок з різними антисептичними розчинами, лазеротерапії, виразка чиста, але загоєння відбувається дуже повільно, практично стоїсть на місці. Які будуть ідеї про подальше лікування ?

Аватар користувача
Ілля Пігович
Повідомлень:1501
З нами з:18 лютого 2015, 12:05
Репутація:10
Спеціальність:хірург
Звідки:Кам'янець-Подільський
Місце роботи:Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, хірургічне відділення

Re: Трофічна виразка

Повідомлення Ілля Пігович » 06 травня 2015, 12:02

Якщо вже раз пересадка шкіри пішла добре, то чого б ще раз не пересадити ?

Аватар користувача
Родезія
Повідомлень:116
З нами з:20 лютого 2015, 00:11
Репутація:2
Спеціальність:хірург
Звідки:---

Re: Трофічна виразка

Повідомлення Родезія » 07 травня 2015, 20:50

Основною причиною незаживання для такої виразки є підвищений венозний тиск. Покладіть хворого в ліжко, підніміть ногу і виразка заживе 100%. Виразка заново утвориться (незалежно, шкіра пересаджена чи ні), якщо венозна гіпертензія не контролюється тривалим підняттям ноги або адекватними еластичними панчохами.

Антибіотики не грають ніякої ролі. Всякі мазі, примочки можуть бути токсичними для делікатних тканин і грануляцій. Звичайне мило нічим не гірше.

Лазеротерапія - що це?

Олена Іванівна
Повідомлень:68
З нами з:21 лютого 2015, 10:16
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Вінниця

Re: Трофічна виразка

Повідомлення Олена Іванівна » 08 травня 2015, 08:39

А як же чобіток Унна - його ще ніхто не відміняв.

Аватар користувача
МихМих
Повідомлень:143
З нами з:23 березня 2015, 13:22
Репутація:3
Спеціальність:лікар я
Звідки:Львів

Re: Трофічна виразка

Повідомлення МихМих » 08 травня 2015, 17:13

Рецидивуючі циркулярні виразки це проблема, і рішення її поки не видно.

Як краще вчинити в таких ситуаціях ?

1) переконатися, що виразка венозна (дифдіагноз - артеріально-венозна виразка, новоутворення, алергічний дерматит, діабетична виразка)

2) якщо є значний набряк кінцівок, покласти хвору в ліжку з ноги піднятими над рівнем серця протягом 3-5 днів, не забувати про профілактику тромбоемболізму;

3) УЗД венозної та артеріальної систем

4) подальше ведення залежить від трьох перших пунктів. Якщо є гемодинамічно значуща обструкція в проксимальному відділі, може бути проведена оперативна реконструкція. Якщо є чисто клапанна недостатність - можна спробувати реконструкцію клапанів, операцію Лінтона. Пересадка шкіри може бути виконана одночасно з операцією на венах.

Але, оперативне лікування має проводити досвідчений "венозний" хірург, інакше результати будуть плачевні.

Аватар користувача
Pro cudis
Повідомлень:60
З нами з:31 березня 2015, 12:18
Репутація:2
Спеціальність:general surgery, proctology
Звідки:Israel

Re: Трофічна виразка

Повідомлення Pro cudis » 08 травня 2015, 21:23

В принципі виразка типова. Чобіток Унна, зміна раз в два тижні (не частіше) і чекати. Для виразки такого розміру, я думаю, це займе декілька місяців.

Чобіток Унна дешевший і мабуть настільки є ефективний як тривала госпіталізація.

Після того, як виразка заживе, потрібно носити еластичні панчохи з градуйованим тиском (30-40 мм рт.ст. на рівні щиколотки) інакше майже напевно буде рецидив. Я думаю, всі знають, що компресійні панчохи потрібно одягати у ліжку, поки ноги ще опущені і знімати перед сном.

Бодун
Повідомлень:271
З нами з:05 березня 2015, 23:18
Репутація:0
Спеціальність:хірург
Звідки:Україна

Re: Трофічна виразка

Повідомлення Бодун » 10 травня 2015, 15:51

Пов'язка Унна. Але важливо повністю виключити артеріальну недостатність.

JJJ
Повідомлень:25
З нами з:03 квітня 2015, 00:09
Репутація:1
Спеціальність:загальний хірург
Звідки:Обл.центр.

Re: Трофічна виразка

Повідомлення JJJ » 10 травня 2015, 23:33

Чобіток Унна незручний, в ньому страшенно жарко. Набагато краще сучасний еластичний бандаж.

Аватар користувача
Саприченко
Повідомлень:144
З нами з:15 березня 2015, 11:15
Репутація:1
Спеціальність:хірург
Звідки:біля териконів

Re: Трофічна виразка

Повідомлення Саприченко » 12 травня 2015, 12:50

Просто цікаво - а що на УЗД вен ?

Я не думаю, що ліжковий режим і підвищене положення ноги - кращий метод. Просте промивання фізрозчином, неадгезивні пов'язки, компресійна терапія дають набагато кращі результати, але тільки мій власний досвід. Не важливо які саме медикаменти використовуються, але важливо правильне призначення антибіотиків, щоб уникнути всяких запальних процесів, через які збільшується розмір виразки.

Аватар користувача
Родезія
Повідомлень:116
З нами з:20 лютого 2015, 00:11
Репутація:2
Спеціальність:хірург
Звідки:---

Re: Трофічна виразка

Повідомлення Родезія » 12 травня 2015, 17:33

Я не стверджую, що підвищене положення ноги - "кращий" спосіб. Просто сказала, що якщо це практикується - заживуть всі венозні виразки. Як ви правильно написали, проблема у венозній гіпертензії. Піднята нога зменшує гіпертензію. З іншого боку, всі "танці" навколо пацієнта без піднесення ноги або компресії нічого не дадуть. Іншими словами, ви не можете лікувати венозну виразку, не знижуючи венозної гіпертензії будь-якими засобами. І навіть лазеротерапія не допоможе.


Повернутись до “Судинна хірургія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 3 і 0 гостей

cron